• Головна
  • Відповідальність за неявку до ТЦК: юрист пояснила, в якому випадку платити штраф не потрібно
09:38, 27 березня
Надійне джерело

Відповідальність за неявку до ТЦК: юрист пояснила, в якому випадку платити штраф не потрібно

Відповідальність за неявку до ТЦК: юрист пояснила, в якому випадку платити штраф не потрібно

В Україні одним із способів інформування військовозобов'язаних про необхідність відвідати ТЦК є вручення повістки за місцем проживання. Іноді представники ТЦК залишають повістки в поштових скриньках.

Чи передбачена відповідальність за ігнорування повістки, залишеної в такий спосіб, і як дізнатися про накладення штрафу, розповіла юрист юридичної фірми GRACERS Анастасія Цибулько, пише РБК-Україна.

Який штраф за неявку до ТЦК

За словами юристки, дізнатися, чи виписали людині штраф за неявку за повісткою, якщо її вкидали у поштову скриньку, можна доволі просто. Для цього слід перевірити, чи відкрите щодо неї виконавче провадження через:

  • Реєстр виконавчих проваджень;
  • "Дію".

Зазвичай за ігнорування повістки керівник ТЦК та СП може притягти особу до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 КУпАП. Ця стаття містить покарання за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. За порушення цієї статті на особу може бути покладений обов'язок сплатити штраф, – сказала Анастасія Цибулько.

Передбачені штрафи у таких розмірах:

  • для громадян – від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн);
  • для посадових осіб – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 грн до 5100 грн).

У разі повторного правопорушення розмір штрафу збільшується:

  • для громадян – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 грн до 5100 грн);
  • для посадових осіб – від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 грн до 8500 грн).

Коли штраф платити не потрібно

Анастасія Цибулько звертає увагу на те, що вручення повістки шляхом вкладення документу в поштову скриньку є незаконним. Це не є особистим врученням, тим паче, в особи немає реальної можливості поставити підпис про її отримання.

Згідно з постановою Верховного Суду від 14 грудня 2021 року, належно врученою є лише повістка, яка вручена особисто військовозобов’язаному і він поставив підпис про її отримання, – пояснила фахівець.

При цьому оплата такого штрафу означитиме, що людина визнає свою вину у вчиненні правопорушення, попри незаконність дій співробітників ТЦК та СП.

Якщо така ситуація знову повториться, то людині випишуть ще більший штраф за повторне вчинення правопорушення. Більш того, Національній поліції буде надане право здійснити щодо такої особи адміністративне затримання за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, – попередила юрист.

Тому, каже Анастасія Цибулько, не варто оплачувати такий штраф, натомість у таких випадках потрібно оскаржувати його в судовому порядку. Для подання оскарження надається строк 10 днів. У разі спливу цього строку, що очевидно під час вручення через поштову скриньку, слід подати до суду заяву про поновлення строку на оскарження постанови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #повістка #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...