• Головна
  • Штраф понад 200 тисяч за неявку в ТЦК та позбавлення волі за відмову від медогляду: чи буде ухвалено ініціативу Кабміну
12:54, 8 квітня
Надійне джерело

Штраф понад 200 тисяч за неявку в ТЦК та позбавлення волі за відмову від медогляду: чи буде ухвалено ініціативу Кабміну

Штраф понад 200 тисяч за неявку в ТЦК та позбавлення волі за відмову від медогляду: чи буде ухвалено ініціативу Кабміну

Верховна Рада на найближчому засіданні планує розглянути законопроект №10379, який передбачає посилення покарання для ухилянтів. А саме, пропонується за відмову від медогляду позбавляти волі до 5 років, а за неявку до ТЦК за повісткою штрафувати до 204 тисяч гривень.

Водночас до цієї ініціативи є доволі багато зауважень. Про деталі того, як нардепи "рознесли" цей законопроєкт, та яка його подальша доля, пише ТСН.

Як зазначив в ефірі телемарафону нардеп від "Голосу" Андрій Осадчук, законопроєкт про відповідальність за неявку за повісткою або на медогляд не має шансів потрапити на розгляд, тому що до нього є дуже багато зауважень.

Він нагадав, що документ лежить у Раді ще з 25 грудня 2023 року і "ним особливо ніхто не цікавився, бо він йшов як сателітний" до основного законопроєкту про мобілізацію. Уперше законопроєкт почали обговорювати минулого тижня, коли була робоча група в межах комітету з питань правоохоронної діяльності, куди також завітали представники Генштабу.

Він стосується цілої низки питань посилення відповідальності з усіх питань щодо ведення обліку, порушення законодавства про мобілізацію. Цей законопроєкт не те що близький до нуля, щоб його ухвалили, але в такому вигляді його ніхто не буде ухвалювати, – сказав Осадчук.

Нардеп зазначив, що наразі є "абсолютно категоричні негативні висновки" всіх залучених установ, починаючи від експертного управління ВР, закінчуючи Нацполіцією, СБУ. Крім того, каже він, законопроєкт дуже погано написано – як за формою, так і по суті.

Але в традиціях цього парламенту є така традиція підтримувати не законопроєкт, а ідею. Тому я не виключаю, що "слуги" будуть намагатися протягувати ідею. Але в будь-якому випадку це все буде переписуватися, – сказав Осадчук.

При цьому депутат наголосив, що відповідальність для ухилянтів існує і зараз. Але штрафи "зовсім смішні", тому їх потрібно піднімати.

Але одними покараннями ми не вирішимо питання якості призову на військову службу. Зокрема, дуже багато ухилянтів просто не можуть знайти, бо є проблеми з реєстрами. Проблема не тільки в самих мобілізованих, а й у якості роботи ТЦК, ВЛК, – додав нардеп.

З тим, що законопроєкт у такій версії законопроєкту не має "перспективи навіть потрапляння в сесійну залу, не кажучи щоб набрати 226 голосів", погодився і депутат від "Батьківщини", перший заступник голови Комітету ВР з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк.

Це необґрунтовані пропозиції, які пропонує невідомо хто. Але закон про вдосконалення мобілізації однозначно буде ухвалений, в якій редакції – ще зарано говорити. А далі потрібно вести професійну дискусію, що вдосконалювати, і яка відповідальність має бути, – сказав він.

При цьому Цимбалюк припускає, що дискусія може вилитися в іншу, м'якшу форму законодавчої ініціативи з боку уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...