• Головна
  • Десятки тисяч українських акаунтів Viber заблоковано: в компанії повідомили, які номери підлягають блокуванню
14:04, 8 квітня
Надійне джерело

Десятки тисяч українських акаунтів Viber заблоковано: в компанії повідомили, які номери підлягають блокуванню

Десятки тисяч українських акаунтів Viber заблоковано: в компанії повідомили, які номери підлягають блокуванню

У компанії Viber розповіли про блокування телефонних акаунтів в Україні, пояснили причини цього і поділилися результатами цієї роботи за 2022 та 2023 роки. Про це пише 5692.com.ua зі посиланням на GSMinfo.

Чому Viber блокує номери в Україні

Як зазначили у компанії, протягом 2022 року було заблоковано Україні 130 тисяч акаунтів телефонних шахраїв та спамерів. Завдяки постійному вдосконаленню внутрішніх інструментів для поведінкової оцінки та використанню ШІ у 2023 році кількість повідомлень про шахрайство у Rakuten Viber в Україні знизилася в декілька разів. Минулого року на блокування було відправлено 37 тисяч акаунтів.

Тобто система антиспаму Viber блокує облікові записи, які розпізнає як шахрайські. Це відбувається на основі різноманітних факторів, зокрема поведінкових. Таким чином Rakuten Viber намагається зменшити телефонне шахрайство та спам, працюючи над додатковим захистом користувачів.

Повідомляється про такі результати:

  • у 2023 році загальна кількість користувачів, які повідомляли про телефонний спам або шахрайство, склала близько 60 тисяч – це майже вп’ятеро менше, ніж у 2022 році;
  • у 2023 році близько 450 тисяч українців отримали дзвінки від спамерів або шахраїв - це в 3,6 разів менше, ніж у 2022 році.

Одна з головних функцій для захисту, завдяки якій вдалося знизити кількість спаму, є "Ідентифікація абонентів", яка зʼявилася для користувачів Android восени 2023 року. Ця функція допомагає користувачам ідентифікувати вхідні дзвінки від невідомих абонентів, попереджаючи при цьому про ймовірний спам та шахрайство. Користувачі, які позначають вхідні виклики як спам після завершення дзвінку, сприяють підвищенню рівня захисту Viber.

Варто додати, що користувачі можуть підключити інші функції для приватності та безпеки у Rakuten Viber, а саме:

  • щоб керувати запитами на повідомлення від незнайомих номерів, слід підключити таку можливість через меню Параметри -> Конфіденційність;
  • можна увімкнути автоматичну перевірку на спам (меню Параметри -> Конфіденційність);
  • можливість додавання в групи можна обмежити лише контактами з телефонної книги (меню Параметри -> Конфіденційність);
  • на Android увімкнути функцію ідентифікації абонентів (меню Параметри -> Дзвінки і повідомлення).

Усі чати та особисті дзвінки у Rakuten Viber зашифровані наскрізним шифруванням, тобто доступ до них мають виключно співрозмовники.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#блокування аккаунта #viber
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...