Стало відомо, до чого готуватися українським чоловікам за кордоном: що передбачає законопроєкт
Фінальний варіант мобілізаційного законопроєкту вже підготовили до другого читання. Які норми, що стосуються українських чоловіків, які нині перебувають за кордоном, передбачені редакцією документу, яка незабаром розглядатиметься у сесійному залі Ради, повідомляють Новини.LIVE.
Які нововведення передбачені для чоловіків за кордоном
У разі схвального голосування документу для чоловіків, які перебувають за межами України, запрацюють такі нововведення.
Оновлення персональних даних
Українські чоловіки, які перебувають за кордоном, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності законом уточнити свої військово-облікові дані: адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти та інші персональні дані. Для цього не знадобиться повертатися в Україну.
Оновити дані можна буде дистанційно:
- через офіційну електрону адресу або номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку;
- через електронний кабінет військовозобов'язаного, призовника, резервіста.
Військовий квиток
Законопроєктом передбачено, що кожен українець віком від 18 до 60 років повинен завжди носити з собою військовий квиток і пред'являти його на вимогу правоохоронців, працівників ТЦК та прикордонників.
Крім того, військовий квиток у чоловіків за кордоном вимагатимуть під час оформлення консульських послуг, наприклад, закордонного паспорту. Варто враховувати, що документ перевірятимуть, зокрема, у 18-річних українців. Тому юнакам, які виїхали з України до цього віку, необхідно стати на облік до ТЦК, щоб мати можливість оформляти українські документи за кордоном. Для цього доведеться повернутися додому.