• Головна
  • В Україні поширюється дуже заразна і небезпечна хвороба: МОЗ повідомляє, хто в зоні ризику
14:09, 11 квітня
Надійне джерело

В Україні поширюється дуже заразна і небезпечна хвороба: МОЗ повідомляє, хто в зоні ризику

В Україні поширюється дуже заразна і небезпечна хвороба: МОЗ повідомляє, хто в зоні ризику

В Україні помітно зросла кількість випадків захворювання на кашлюк. Захворюваність почала стрімко рости з 2023 року. Цьогоріч лише протягом двох перших місяців було зафіксовано 515 випадків хвороби, тоді як минулого року за цей же період - лише 27 випадків.

З чим пов'язаний ріст захворюваності, як проявляється хвороба та хто у зоні ризику, повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України.

У чому небезпека кашлюка

До захворювання переважно схильні діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Серед зареєстрованих взимку 2024 року випадків 95,9% припадає на дітей, а на дорослих - 4,1%.

Причина зростання захворюваності — велика кількість нещеплених дітей", - наголошують у МОЗ.

Кашлюк - дуже заразна інфекційна хвороба, яка легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Людина розповсюджує бактерії під час кашлю, чхання та навіть звичайної розмови.

Найбільш загрозливою ця інфекція є для немовлят, оскільки вона може спровокувати апное - тимчасову зупинку дихання. Також зазвичай у новонароджених і немовлят перебіг хвороби більш важкий, із високим ризиком ускладнень та смерті.

Що стосується більш старших дітей і дорослих, то зазвичай вони одужують від кашлюку, але інфекційний процес дуже виснажливий, сильно ослаблює організм.

Кашлюк - симптоми

Спочатку хвороба нагадує звичайне ГРВІ. Через 5-8 днів з’являється нападоподібний спазматичний кашель, який посилюється вночі та супроводжується:

  • почервонінням обличчя;
  • сльозотечою;
  • характерним свистом;
  • гарячкою;
  • нежиттю;
  • іншими ознаками ГРВІ.

У немовлят коклюш має свої особливості. А саме, кашлю може не бути, але може ставатися зупинка дихання на короткий час, про свідчить посиніння обличчя.

За перших ознак сильного кашлю у немовлят та симптомів апное — негайно зверніться до лікаря! – попереджають фахівці.

Одужання починається через 4-8 тижнів, коли приступи кашлю стають рідшими і слабшими. В окремих випадках період одужання може тривати від 2 до 6 місяців.

Профілактика кашлюка

Щоб запобігти захворюванню, всі діти мають отримати 4 щеплення - у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. Тим, хто пропустив щеплення, слід якнайшвидше його пройти.

Крім того, рекомендовано вакцинуватися від кашлюку вагітним жінкам у термін від 16 до 32 тижня вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це забезпечить захист майбутній дитині від кашлюку в перші місяці її життя до отримання вакцини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кашлюк #поширення хвороби
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...