• Головна
  • Розмноження хеномелеса: насіння, живцювання та поділ куща
Новини компаній
18:00, 14 травня

Розмноження хеномелеса: насіння, живцювання та поділ куща

Новини компаній

Якщо наприкінці весни або на початку літа ви побачите невисокі, привабливі кущі, суцільно вкриті яскравими квітками, а на початку осені — невеликими, запашними яблукоподібними плодами, можете з упевненістю сказати, що ця рослина — хеномелес, більше відома під назвою японська айва. За бажання прикрасити свій сад цією культурою, додати шарму клумбам або використовувати кущі японської айви як живопліт, можете купити її саджанці в інтернет-магазині «Флоріум».

Розмноження хеномелеса: насіння, живцювання та поділ куща, фото-1

Види та сорти хеномелеса: переваги

Сьогодні відомо близько 450 різновидів японської айви, кожен з яких має унікальні характеристики, особливості та переваги. В Україні найчастіше можна зустріти такі сорти хеномелеса:

  • катаянський (невисоке деревце або кущ з колючими гілками, квітками білого або рожевого кольору та плодами, що становлять у діаметрі 5–6 сантиметрів);
  • Маулея (відрізняється невеликим розміром та морозостійкістю, має оранжево-червоні квітки та скоростиглі плоди);
  • Гранатовий браслет із великими, шарлахово-червоними квітками;
  • Райзинг Сан із квітами світло-кремового відтінку;
  • Ред Джой та Саржента з червоними квітками.

Також у садівників-аматорів викликають інтерес високі рослини — японська айва Фелконет Скарлет і Пінк Квін, напіввічнозелений або листопадний колючий чагарник Пінк Леді, що є гібридом двох видів хеномелеса — японського та прекрасного. Який сорт чи вид японської айви вибрати — це справа переваг та смаку садівника. Але при цьому слід також враховувати розташування саду.

Як розмножити хеномелес?

Цей вид рослини може розмножуватися насінням та вегетативно (відведеннями, живцями або кореневою порослю). Вирощування японської айви насінням — справа клопітна і тривала. Таким способом розмноження хеномелеса зазвичай займаються спеціалізовані господарства для селекції або щоб отримати підщепи. Садівникам-аматорам фахівці рекомендують розмножувати рослину живцюванням або поділом куща.

Насіння

Якщо все ж таки хтось воліє зайнятися розмноженням японської айви насінням, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • збирати насіння треба наприкінці сезону зі зрілих плодів;
  • сіяти їх у ґрунт треба на початку весни.

Але при цьому треба бути готовим до того, що результати щодо ознак сорту можуть бути непередбачуваними.

Живцювання

Цей спосіб розмноження для отримання копії материнських рослин є надійнішим, ніж з використанням насіння. Живцювання проводиться наступним чином:

  • на початку літа треба взяти зрілі пагони;
  • укорінити їх у воді або вологому ґрунті.

Через кілька тижнів укорінені живці можна пересаджувати на постійне місце.

Поділ куща

Якщо йдеться про дорослі рослини, оптимальним варіантом їх розмноження вважається поділ куща. Для цього кущ треба розрізати на кілька частин так, щоб кожна з них мала пагони та коріння. Після цього кожна частина пересаджується окремо в ґрунт. Висаджені рослини потребують дуже ретельного догляду до їх укорінення.

Особливості посадки японської айви

Для успішного вкорінення та зростання хеномелеса його посадка потребує уважного підходу. До основних особливостей посадки цієї рослини належать такі фактори:

  • Вибір місця. Воно має бути сонячне або напівтінисте, без сильних протягів.
  • Підготовка ґрунту. Він повинен бути родючим і добре дренованим, ретельно перекопаним і удобреним перегноєм або компостом.
  • Підготовка рослини. Якщо вона знаходиться в контейнері, слід обережно витягти її з ємності, промити коріння для видалення зайвого ґрунту. У разі сильно розвиненої кореневої системи коріння перед посадкою треба обережно розплутати.
  • Посадка. Рослина повинна бути посаджена на таку глибину, щоб місце переходу стовбура в корені (коренева шийка) знаходилося на рівні ґрунту або трохи вище. Ґрунт, яким заповнюється ямка, слід добре утрамбувати навколо саджанця.

Посаджену рослину слід рясно полити, підгодувати добривом з низьким вмістом азоту, за необхідності встановити підтримувальні кілочки для запобігання пошкодженню та нахилу саджанця вітром.

Розмноження хеномелеса: насіння, живцювання та поділ куща, фото-2

Поради з вирощування японської айви

Щоб культура була здоровою, добре цвіла та плодила, її слід помірно поливати, навесні підгодовувати органічними добривами, після цвітіння проводити обрізку для стимуляції росту та підтримки форми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...