• Головна
  • В Україні планують ускладнити отримання посвідчення водія: що може змінитися
11:42, 21 травня
Надійне джерело

В Україні планують ускладнити отримання посвідчення водія: що може змінитися

В Україні планують ускладнити отримання посвідчення водія: що може змінитися

Головний сервісний центр МВС на шляху євроінтеграції активно співпрацює з іноземними партнерами та намагається впроваджувати кращі практики ЄС. Зокрема, наразі керівництво та профільні фахівці ГСЦ вивчають практичний досвід Нідерландів щодо прийняття іспитів для отримання права керування для різних категорій транспортних засобів, повідомляє Today.

У травні 2024 року представники ГСЦ провели онлайн-зустріч з експертами Центрального бюро посвідчень водія (CBR) - компетентного органу з проведення іспитів для отримання права керування транспортними засобами в Нідерландах. Під час цієї зустрічі голландці розповіли, про порядок прийняття теоретичного та практичного іспитів категорій C (вантажні автомобілі від 7,5 т) та D (автобуси від 16 місць).

У Нідерландах теоретичний іспит для отримання права керування категоріями C, D складається з 60 питань і проводиться протягом 80 хвилин. На практичний іспит відводиться 85 хвилин, з яких 60 хвилин - безпосередньо в умовах міста та поза містом. Також передбачається виконання двох спеціальних маневрів.

В Україні теоретичний іспит, незалежно від категорії ТЗ, триває 20 хвилин і складається з 20 питань. Практичний іспит може тривати від 20 до 60 хвилин.

Не виключено, що Україна може перейняти відповідний досвід Нідерландів. У зв'язку з цим складання теоретичного та практичного іспитів на право керування транспортними засобами категорій C і D для українців стане складнішим і довшим за часом.

Зазначається, що влітку 2023 року представники ГСЦ МВС уже зустрічалися зі своїми колегами з Центрального бюро посвідчень водія (CBR), відвідуючи Нідерланди. У результаті з голландського досвіду в Україні впровадили безбар'єрність у сфері навчання осіб з інвалідністю та прийняття практичних іспитів сервісними центрами МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водійське посвідчення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...