• Головна
  • У Верховній Раді пропонують ввести "податок на бездітність"
14:17, 21 травня
Надійне джерело

У Верховній Раді пропонують ввести "податок на бездітність"

У Верховній Раді пропонують ввести "податок на бездітність"

Народний депутат Сергій Гривко з партії "Слуга народу" зареєстрував у Верховній Раді України законопроєкт №11264 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні", який передбачає запровадження податку на "відсутність дітей".

Що пропонують

Згідно з текстом законопроєкту, "демографічний збір" буде оподатковувати всіх фізичних осіб – резидентів України у віці від 21 до 58 років. Пропонується різні ставки збору залежно від кількості дітей у сім'ї:

  • 1,5% від об’єкта оподаткування – для бездітних осіб;
  • 1% від об’єкта оподаткування – для осіб з однією дитиною;
  • 0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб з двома дітьми.

Винятком є особи, які мають трьох або більше дітей, а також ті, у кого є медичне підтвердження безпліддя або порушеної репродуктивної функції, що унеможливлює материнство або батьківство. Також особи з інвалідністю І групи не підлягатимуть цьому податку.

Законопроєкт передбачає, що об’єктом оподаткування будуть всі доходи, отримані особами у грошовій формі з використанням безготівкових розрахунків. Проте є й категорії доходів, які будуть винятками. Наприклад, доходи фізичних осіб – підприємців та осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю. Також звільняються від оподаткування доходи правоохоронців та військовослужбовців, які перебувають у зоні бойових дій, а також грошові кошти, отримані волонтерами для підтримки військових дій.

Наразі законопроект перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податок #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...