• Головна
  • В Україні хліб подорожчає на 30 відсотків: у Всеукраїнській асоціації пекарів назвали причини
12:22, 11 червня
Надійне джерело

В Україні хліб подорожчає на 30 відсотків: у Всеукраїнській асоціації пекарів назвали причини

В Україні хліб подорожчає на 30 відсотків: у Всеукраїнській асоціації пекарів назвали причини

В Україні може суттєво зрости в ціні хліб, що насамперед пов'язано з важкою ситуацією з електропостачанням та підняттям тарифів. Але це не єдині проблеми галузі. Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів, директор ТОВ "Київ Хліб" Юрій Дученко, пише AgroPortal.

Більшість підприємств хлібної галузі відносяться до критичної інфраструктури, яку не мають відключати від електромереж. Проте відключення відбувається, через що виробники за можливості змушені використовувати генератори. Це впливає на ціну продукту.

Хлібна галузь споживає не так багато електроенергії, однак аварійні відключення, відключення поза графіком призводять до виробництва бракованої продукції, виходу з ладу обладнання. Не всі заводи мають змогу працювати на генераторах. А ті, які мають, повинні бути попереджені, щоб планово переключити виробництво на аварійну роботу на 2-3 години, не більше, – зазначив Дученко.

Ті графіки відключення, які застосовуються зараз, не підходять хлібній галузі, тому що через відключення електрики переривається технологічний цикл. Навіть відключення тривалістю дві години зміщає графік випуску хліба та хлібобулочних виробів на 8 годин.

Виробництво хліба на генераторі значно впливає на собівартість продукту: за нормальних умов затрати на електрику для приготування хліба складають 50 копійок, а при використанні генераторів – втричі більше.

Ще однією проблемою є дефіцит кадрів, спричинений мобілізацією працівників хлібзаводів. Через це підприємства змінюють графік роботи, зменшують обсяги та асортимент виробництва.

Третя проблема в хлібній галузі – відсутність зерна другого і третього класу, а також його здорожчання.

Не розумію, як ми будемо працювати до нового врожаю…Борошномели на сьогодні вже не можуть знайти зерна, щоб сформувати помольні партії. Саме борошно піднялося також у ціні на 25-30%, – сказав Дудченко.

З урахуванням ситуації, що склалася, вже найближчим часом хліб може подорожчати на 10%, а в наступні місяці - ще на 20%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хліб #здорожчання хліба
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...