В Україні хочуть запровадити податок на посилки вартістю до 150 євро: у Мінфіні пояснили причину
Уряд України схвалив зміни до законодавства, які, зокрема, передбачають оподаткування ПДВ та митом відправлень з-за кордону вартістю до 150 євро. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, таке рішення дозволить закрити тіньову схему завезення товарів, повідомляє "Економічна правда".
Міністр наголошує, що наразі в Україні практично вся інтернет-торгівля та електронна комерція перебувають у "тіні". Тобто в межах ліміту 150 євро неоподатковуваної вартості товару завозять практично все.
Ця проблема значно більша, ніж просто небажання платити незначні податки при імпорті. Достатньо поцікавитися, як працює інтернет-торгівля: як зареєстровані бізнеси, скільки податків сплачують, яким чином імпортують і чи сплачують імпортний ПДВ, – зазначив Марченко.
Велика частка підприємців зареєстровані як суб'єкти спрощеної системи оподаткування і сплачують єдиний податок 5% навіть за мільйонних оборотів.
Але у нас, як правило, навіть якщо імпортна продукція коштує 300 євро, то декларується 150 євро, щоб взагалі не сплачувати податки. Я вже не кажу про те, що таким чином розбивають цілі партії товарів. Це та лазівка, яку ми вважаємо за потрібне закрити, – пояснив міністр.
Статистика говорить, що лише за минулий рік без податків в Україну завезли 51,5 млн одиниць міжнародних поштових відправлень. При цьому в кожній посилці може бути декілька товарів одночасно.
Поставте собі питання, чому в Україні ціна тих же iPhone інколи нижча, ніж в країнах, де їх виробляють? Тому що з цих товарів не сплачено податки, – зазначив очільник Мінфіну.
Сергій Марченко додав, що попри непопулярність урядової ініціативи аргументи на користь її впровадження достатньо обґрунтовані, щоб зменшити неоподаткований ліміт.