
Корисні рекомендації щодо догляду за ноутбуками без виклику майстра
Комп'ютерна техніка потребує правильного догляду для збереження первісної продуктивності та працездатності. Більшість завдань можна виконувати самостійно в домашніх умовах, без звернення до спеціального сервісу. У статті розповідаємо, на які моменти звернути увагу під час регулярної експлуатації ноутбука.

Чистота та гігієна
Пил і бруд можуть забитися у вентиляційні отвори лептопа і під клавіші. Для правильного очищення потрібно використовувати:
- стиснене повітря для видалення пилу з важкодоступних місць;
- м'яку тканину або серветки з мікрофібри для екрана і корпусу;
- спеціальні засоби для чищення електроніки (без спирту).
Не їжте і не пийте поруч з ноутбуком: потрапляння рідини або крихт може пошкодити внутрішні компоненти. Раз на пів року бажано розібрати лептоп та очистити його «начинку» від пилу (якщо є навички) або звернутися до майстра. Незалежно від ціни на ноутбук (навіть якщо йдеться про топові флагмани), він потребує регулярного очищення. Періодично варто проводити діагностику апаратної частини (перевірка жорсткого диска, температури процесора і відеокарти). Не чіпайте екран руками: навіть слабкий контакт може залишити сліди або пошкодити покриття.
Охолодження та вентиляція
Уникайте перегрівання лептопа:
- переконайтеся, що вентиляційні отвори не закриті;
- використовуйте ноутбук на рівній поверхні, а не на м'яких тканинах;
- стежте за температурою процесора і відеокарти за допомогою програмного забезпечення;
- використовуйте охолоджувальну підставку, якщо лептоп перегрівається, наприклад через ресурсомісткі ігри та важкі завдання.
Правильна робота з акумулятором
Уникайте повного розрядження лептопа: так батарея швидше зношується. Треба заряджати ноутбук, коли рівень опускається до 20–30%. Не тримайте техніку постійно підключеною до мережі: це теж може вплинути на термін служби акумулятора. Оптимальний рівень заряду — 40–90%. Використовуйте утиліти для відстеження стану батареї. Так легше зрозуміти, коли час проводити заміну. Якщо не планує вмикати ноутбук тривалий час (наприклад, поїхали у відпустку), залиште акумулятор зарядженим на 50%.
Інші рекомендації
Треба регулярно оновлювати ОС і драйвери: це підвищує продуктивність і безпеку. Використовуйте антивірусне ПЗ для захисту від шкідливих програм. Варто періодично перевіряти ноутбук на наявність непотрібних файлів, а також відключити автозапуск для зайвих програм. Слідкуйте за завантаженням процесора, оперативної пам'яті та диска через завдання диспетчера або спеціальні утиліти. Під час транспортування використовуйте сумку або чохол для ноутбука з хорошим захистом, які можна купити на сайті ALLO без переплат. Уникайте різких рухів і ударів, не кладіть на техніку важкі предмети. Не допускайте перегинів зарядного пристрою, не тягніть за кабелі: підключати і відключати периферійні пристрої треба акуратно.