• Головна
  • Долар знову "скаче": чого чекати українцям від курсу валют у червні
18:38, 10 червня

Долар знову "скаче": чого чекати українцям від курсу валют у червні

Долар знову "скаче": чого чекати українцям від курсу валют у червні

Офіційний долар подорожчав за останню добу 9 копійок, у той час, як євро виросло на 10 копійок. На 11 червня очікується знову злет ціни, особливо курсу євро.

Офіційний курс валют

Як повідомляє 24 Канал з посиланням на дані НБУ, офіційний курс долара США торгується по 41,49 гривні. Тобто ціна валюти виросла на 9 копійок проти 9 червня. Офіційний курс євро натомість становить 47,37 гривні. Тобто ціна виросла на 10 копійок.

Станом на 11 червня курс НБУ буде такий:

  • долар – 41,55 гривні,
  • євро – 47,50 гривні.

Курс долара на готівковому ринку

Станом на ранок 10 червня курс долара становить на готівковому ринку:

  • у банках: купівля – 41,20 гривні, продаж – по 41,80 гривні,
  • на чорному ринку: купівля – 41,51 гривні, продаж – по 41,50 гривні,
  • в обмінниках: купівля – по 41,11 гривні, продаж – по 41,49 гривні.

По скільки буде долар у червні

Як розповів для 24 Каналу банкір Тарас Лєсовий, поточні курсові зміни будуть відбуватися як у бік зростання, так і у бік зменшення. Лєсовий каже, що посівна вже закінчилася, а рівень експортних надходжень має зменшитися.

Тарас Лєсовий директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку:

Водночас, з іншого боку, попит залишиться на більш-менш притомному рівні і Нацбанку не доведеться збільшувати обсяг валютних інтервенцій (до речі, щоденний обсяг валютних вливань на ринок не перевищуватиме 600 – 800 мільйонів доларів).

Банкір також додає, що на готівковому ринку не очікується якогось пожвавлення через вгамування споживчих цін та відносну сталість.

Таким чином, долар перебуватиме в діапазоні від 41,6 гривні до 41,8 гривні за валюту.

Загальний контекст: що ще впливає на курс?

Варто також розуміти, що на курс гривні впливає ціла низка факторів. Це і обсяги міжнародної фінансової допомоги, яка є критично важливою для нашої економіки, особливо в умовах війни. Це й активність наших експортерів та імпортерів – чим більше ми продаємо за кордон, тим більше валюти заходить в країну. Ну і, звісно, загальна економічна ситуація, інфляційні очікування та, на жаль, воєнні ризики.

Що ж робити звичайним українцям? Кілька порад

Коли курс "танцює", багато хто починає панікувати: купувати долари, продавати, ховати під подушку? Експерти радять зберігати спокій. 

  • Не панікуйте через дрібні коливання: Курс може змінюватися щодня, і це не завжди означає катастрофу.
  • Диверсифікуйте заощадження: Якщо маєте змогу, тримайте гроші в різних валютах – частину в гривні (наприклад, на депозитах, які зараз пропонують непогані відсотки), частину – у доларах чи євро. Це допоможе зменшити ризики.
  • Не приймайте поспішних рішень: Купувати валюту на піку ажіотажу або продавати при найменшому зниженні – не найкраща стратегія.
  • Плануйте великі валютні витрати заздалегідь: Якщо вам потрібна валюта для великої покупки чи поїздки, не відкладайте це на останній момент.

Звісно, ситуація може змінюватися, і важливо стежити за офіційними повідомленнями НБУ та аналітикою від перевірених фінансових експертів. Але головне – зберігати холодний розум і не піддаватися емоціям. Адже, як показує практика, після будь-яких коливань ринок рано чи пізно знаходить свою рівновагу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#долар #курс валют
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...