• Головна
  • Майбутнє "Єдиних новин": Уряд вирішив прибрати з бюджету 2 млрд грн, закладені на телемарафон
08:30, 3 грудня

Майбутнє "Єдиних новин": Уряд вирішив прибрати з бюджету 2 млрд грн, закладені на телемарафон

Майбутнє "Єдиних новин": Уряд вирішив прибрати з бюджету 2 млрд грн, закладені на телемарафон

Історія з фінансуванням телемарафону знову повернулася у центр уваги, і цього разу ситуація виглядає набагато гострішою. У проєкті Бюджету-2026 урядовці серйозно замислилися, чи варто залишати ці видатки взагалі, адже ресурси країни зараз рахують буквально по копійці.

Фінансування під питанням

Українські медіа повідомили, що з проєкту бюджету на 2026 рік можуть повністю прибрати державне фінансування телемарафону "Єдині новини". Раніше на нього щороку закладали близько 2 млрд грн, але тепер у документах цієї суми вже немає.

До того ж депутатка від "ЄС" Ірина Геращенко заявила, що її фракція вимагає виключити з бюджету ще й 5,5 млрд грн, які планували на марафон та так звані стратегічні комунікації.

Це рішення не з'явилося з нізвідки. Останні місяці навколо телемарафону точилися гарячі суперечки. Хтось бачить у цьому інструмент для інформування громадян, а хтось вважає, що в умовах війни такі витрати нагадують "розкіш, яку країна тимчасово не може собі дозволити".

Причина проста: кожна гривня має йти туди, де вона дає найшвидший і найвідчутніший результат. І, як кажуть урядовці, у 2026 році такими напрямами стають передусім оборона та ключові соціальні виплати.

У пріоритеті:

  • підсилення оборонного сектору;
  • урізання витрат, які називають другорядними;
  • перерозподіл ресурсів на нагальні потреби фронту.

До речі, голосування за бюджет перенесли на грудень 2025 року. Тож тема телемарафону залишаєтся в підвішеному стані. І ще може різко змінитися.

Дискусії у політичних колах

У суспільстві та парламенті дискусії не стихають. Частина депутатів наполягає: у час війни держава повинна першочергово фінансувати армію, а не медіапроєкти.

Є пропозиція "порізати" понад 68 млрд грн, які називають неефективними або навіть популістськими. У цьому списку опинилися і 5,5 млрд грн на телемарафон та стратегічні комунікації.

Депутати переконують, що ці гроші краще направити на забезпечення військових - від техніки до базових потреб, які щодня впливають на їхню безпеку.

Коротке резюме

Тема фінансування телемарафону вже не про медіа, а про пріоритети держави у воєнний час. Як би там не було, рішення щодо бюджету ще попереду, і воно стане показником того, які саме напрямки у 2026 році держава поставить на перше місце.

Коли бюджет стає тестом на реальність

Іноді найважчі рішення звучать сухо і технічно, але за ними стоїть реальна потреба визначити, що зараз справді важливо. Схоже, що саме це Україна й робить - обирає між тим, що було зручним, і тим, що є необхідним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прибрати #бюджету #телемарафон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення