
Складніша за попередню: в Раді дали прогноз на наступну зиму в Україні

В Україні вже зараз обережно попереджають: наступний опалювальний сезон може бути важчим, ніж попередній. І тут, як не крути, головний фактор - погода.
Про це сказав перший заступник голови парламентського Комітету з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко. Тобто мова йде не про абстрактні прогнози, а про оцінку від людей, які безпосередньо займаються енергетикою.
Вся справа у морозах
Ситуація, здається, може хитатися буквально від температури за вікном. Чим сильніші морози - тим більші ризики для системи опалення.
І навпаки, якщо зима буде м’якшою, то навантаження на енергетику буде значно легшим.
Фактично все зводиться до простого сценарію: яка буде температура - так і пройде сезон.
Обережні прогнози і реальність
Кучеренко прямо говорить, що багато чого залежить від погоди. І навіть трохи з іронією додає, що залишається "молитися на погоду".
Його цитата звучить так:
Єдине, що можемо - молитися на погоду. Якщо буде 0…-5°C, це вже інший сценарій. Хоча й при таких температурах сидіти без тепла теж не дуже приємно.
І справді, навіть легкий мінус - це вже серйозне навантаження на систему.
Що це означає на практиці
Якщо спростити, то зараз ситуація виглядає так:
- при помірній зимі система витримує легше;
- при сильних морозах навантаження різко зростає;
- будь-які перебої одразу стають відчутними для людей.
До речі, це не щось нове для енергетики - кожна холодна зима завжди перевіряє систему на міцність.
Варто зазначити, що такі заяви зазвичай не робляться для нагнітання паніки. Скоріше це спроба заздалегідь налаштувати людей на реалістичні сценарії.
Бо енергосистема - річ чутлива. І інколи достатньо кількох днів сильного холоду, щоб ситуація стала напруженою.