• Главная
  • Плюси та мінуси артезіанських свердловин
Новости компаний
17:00, 12 октября 2022 г.

Плюси та мінуси артезіанських свердловин

Новости компаний

Артезіанські свердловини формуються з артезіанського водоносного горизонту. Він пролягає на глибинному вапняковому рівні. Горизонти є пластами з водою, яка знаходиться в них під тиском. Оскільки вода оточена непроникною породою, їй нікуди йти, як до поверхні. Підземні води з артезіанського водоносного горизонту здатні природно підніматися трубою. У деяких випадках тиск досить сильний, щоб вода досягла поверхні, але частіше під час буріння артезіанських свердловин встановлюють насос.

Такі свердловини зустрічаються у всьому світі. Цілі міста покладалися на гігантські підземні горизонти, щоб отримати прісну холодну воду, коли в окрузі не було річок. Великий артезіанський басейн, який забезпечує прісною водою внутрішні райони Австралії, є найбільшим басейном у світі. До цього водоносного горизонту підключено тисячі свердловин.

Чим відрізняється артезіанська свердловина від звичайної

Насамперед така система відрізняється глибиною. Вона досягає шару вапняку, доставляючи з нього воду. Звичайна свердловина, також відома як колодязь на пісок, має набагато меншу глибину. У піщаному шарі ґрунту вода не така чиста.

Плюси та мінуси артезіанських свердловин, фото-1

Ще одна відмінність — вища ціна буріння. Пробурити звичайну свердловину дешевше, а термін виконання робіт буде меншим.

Переваги артезіанської свердловини

Артезіанські колодязі популярні у багатьох населених пунктах, а не лише в тих, де немає центрального водопроводу. Історично склалося так, що ці свердловини популярні з кількох причин:

  • дають більше води, ніж поверхневі колодязі;
  • менш вимогливі до обслуговування;
  • пропонують менший ризик забруднення порівняно з піщаним шаром;
  • можуть збільшити вартість вашої нерухомості на момент продажу;
  • надійні, забезпечуючи цілорічний доступ до чистої води.

Ось деякі інші переваги артезіанських систем, які слід враховувати, перш ніж приймати остаточне рішення про буріння.

Вода, витягнута з такої свердловини, як правило, чистіша, оскільки вона видобувається з глибоких підземних шарів, де немає поверхневих забруднювачів. У деяких випадках вода, що забирається з поверхневого колодязя, може бути сприйнятлива до забруднення через її безпосередню близькість до навколишнього середовища, наприклад, до бруду, талої води або чогось ще, що може просочуватися в ґрунтові води.

Вважається, що артезіанська вода смачніша, ніж вода з поверхневого колодязя на пісок. В основному, через те, що вона фільтрується природним шляхом без використання хімікатів.

У довгостроковій перспективі ви отримуєте воду з джерела безкоштовно. Ви оплачуєте свердловину на початковому етапі, а також поточні витрати, такі як електрика для насоса. Безпосередньо за воду не треба платити.

Артезіанські джерела невибагливі в обслуговуванні, а термін їхньої служби сягає 50 і більше років.

Чи має артезіанська свердловина мінуси?

Всупереч стереотипам, артезіанська вода не завжди чиста. В урбанізованих регіонах забруднення проникають глибоко у ґрунт. Тому навіть у вапняку можуть бути небезпечні хімічні сполуки. Тому, чим глибший рівень пролягання, то чистішою буде вода. З цим пов'язаний ще один недолік — висока вартість буріння. Щоб отримати доступ до чистого водоносного горизонту, свердловину бурять на велику глибину, використовуючи довгу трубу. Це пояснює високу ціну системи.

Артезіанські свердловини вимагають певних обережностей. Вода, яку ви використовуєте для пиття, має бути безпечною. Тестування, знезараження, контроль потоку та герметизація – ось деякі ключові питання, які доведеться розглянути.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Последние новости
Объявления
live comments feed...