У Кам’янському реконструюють кінотеатр "Комсомолець"

У Кам’янському реконструюють кінотеатр "Комсомолець", Леонид Лихолажин

Вже на початку осені будівля колишнього кінотеатру «Комсомолець» буде повністю оновлена. Після реконструкції, що триватиме у два етапи, тут з’явиться торгівельно-розважальний центр та відновить роботу кінотеатр, — про це сьогодні йшлося на нараді у міського голови Андрія Білоусова.

Оптимістична нарада

«Колишній кінотеатр «Комсомолець», що роками розвалювався на очах мешканців міста, вже давно потребував реконструкції. Сьогодні на нараді присутній власник будівлі – Олександр Равіткин, і я можу повідомити, що нарешті є проект відновлення будівлі, — повідомив міський голова Андрій Білоусов. – Минулого року ми повністю оновили будівлю ЦНАПу, а от «Комсомолець» залишався неприємними руїнами у центрі міста. Тож прошу усі комунальні служби сприяти реконструкції кінотеатру, щоб ми привели цю частину міста у красивий та сучасний стан».

Олександр Равіткин продемонстрував присутнім на нараді кілька проектів реконструкції, що, за його словами, вже почалася. Вона триватиме в два етапи. До вересня цього року усю територію планують прибрати від сміття та брухту, і тут запрацює сучасний супермаркет. На другому етапі планується перетворити будівлю на великий торгівельно-розважальний центр. А головне – знову запрацює кінотеатр.

У ході обговорення, заступник міського голови Константин Саусь звернув увагу на необхідність своєчасного оформлення дозвільних документів, особливо тих, що стосуються відновлення аварійних частин комплексу колишнього кінотеатру, наприклад, пам’ятника.

Дмитро Щербатов, інший заступник міського голови, повідомив на необхідності владнати окремі юридичні питання, що виникли в попередні роки судових розглядів, владнати ситуацію з заборгованостями, аби все це не стало на заваді реконструкції.

Драматична історія «Комсомольця»

Старше покоління кам’янчан ще пам’ятає, як у грудні 1977 року в місті відкрили сучасний кінотеатр з двома залами. Це була нова, сучасна будівля, куди з задоволенням приходили і сім’ями, і навіть цілими класами школярів.

У роки перебудови економіки країни на ринкові рейки кінотеатр занепав. Потім почалася довга епопея з його приватизацією та пошуком інвестора. Врешті решт 2005 року комунальне підприємство «Кінотеатр «Комсомолець» було приватизоване».

Але замість відновлення, будівлю чекали довгі роки ще більшого занепаду. Через підняття грунтових вод не витримав фундамент і з’явилися небезпечні тріщини у стінах. Тож будівлю кінотеатру визнали аварійною.

Один з попередніх власників навіть встиг укріпити фундамент, чим в решті і врятував будівлю від остаточного руйнування, але на більше ресурсу не вистачило.

Власники «Комсомольця» мінялися за ці роки кілька разів. За словами Олександра Равіткина, вони придбали кінотеатр у 2016 році. Провели нову експертизу будівлі, на щастя, після укріплення фундаменту у попередні роки тріщини на стінах перестали збільшуватися. Тож представники експертної установи надали технічний висновок, що будівля більше не відноситься до аварійно-небезпечних і її можна реконструювати.

На «Комсомольці» вже працюють будівельники

Відразу після наради ми завітали до колишнього кінотеатру, щоб побачити що і як тут зараз.

Видно, що роботи тут тільки почалися, ще не все сміття прибране. Але судячи з масштабів – реконструкція буде капітальна, а не лише косметичний ремонт.

Один з залів вже практично повністю демонтований, будівельники прибирають залишки підлоги та сцени. Поряд надворі купи розбитого бетону. Один з робітників звернув нашу увагу, що бетон у ті часи був добротний, його навіть відбійний молоток не брав.

Будівельники налаштовані оптимістично. Кажуть, що скоро тут все зміниться, і вже до вересня точно з’явиться новий ТРК.

Автор: Сергій Гузь, Пильний Погляд

Читайте также: 62 года назад в Каменском открылся кинотеатр «Аврора»

Чтобы получать новости более удобным способом - подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Погляд
комсомолец жкх каменское
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии