• Головна
  • Які бувають дотягувачі для дверей
Новини компаній
17:00, 1 лютого 2023 р.

Які бувають дотягувачі для дверей

Новини компаній

Довготривале користування дверима без поломок її фурнітури можливе лише за правильного користування нею. Проте за цим досить важко стежити, особливо коли мова заходить про громадські місця – входи в магазини, торгові центри та інші приміщення з великими потоками людей. Якщо кожен відвідувач стане слідкувати за тим, щоб правильно зачинити за собою двері, то значно сповільниться рух і комфорт користування ними. Тому для таких цілей і були створені дотягувачі для дверей. В даній статті розберемо які є їхні основні види та як обрати пристрій дотягування.

Які бувають дотягувачі для дверей, фото-1

Основні види дверних дотягувачів

Будь-який пружинний механізм дотягування слугує головній меті – автоматично зачинити двері без зусиль з боку відвідувача, який проходить через них. Також такі пристрої дозволяють стулці закритись плавно, без ривків та стуку. Це доволі сильно збільшує ресурс безвідмовної роботи всієї дверної фурнітури. 

Всі дотягувачі містять у своїй конструкції капсулу з пружиною, яка заповнена мастилом. Суть роботи зводиться до накопичення енергії в пружині при відкриванні та її використанні для закривання дверей. Проте що стосується варіантів монтажу, то дані пристрої за цим критерієм ділять на такі основні групи:

  • Накладні. З назви стає зрозуміло, що сам пристрій дотягування накладається на дверне полотно або коробку – в залежності від умов монтажу. У каталозі інтернет-магазину Svitzamkiv можна знайти моделі як на легкі міжкімнатні, так і важкі вхідні двері. По суті немає обмежень і в матеріалі полотна: дерево, метал, металопластик… Простота монтажу та мінімальні вимоги роблять даний тип дотягувачів найпопулярнішим і найрозповсюдженішим – від дверей в магазинах та офісах до входів у під’їзди. 
  • Підлогові. На відміну від накладних, сам пристрій дотягування вмонтовується в підлогу. Такий варіант найчастіше застосовується зі скляними дверними полотнами в магазинах та торгових центрах, де відкривання відбувається в обидві сторони. Фактично відвідувачі навіть не бачать сам дотягувач. Проте “платою” за це стає доволі складний врізний монтаж: пристрій вмонтовується в підлогу. Відповідно про це потрібно подбати ще на етапі вибору та монтажу самих дверей.
  • Вбудовані. Їх ще по праву називають прихованими дотягувачами. Вся річ у тім, що вся система дотягувача монтується у полотно та коробку. Таким чином, при закритих дверях не видно самого дотягувач. Це стане у пригоді, коли в інтер'єрі приміщення ще один елемент буде зайвим. Проте слід знати, що такі пристрої не розраховані на важкі двері й застосовуються переважно у легких міжкімнатних полотнах.

Варто також додати, що накладний тип дотягувачів може використовувати різні види тяг, а саме:

  • Стандартна. Інша назва – колінна тяга. Монтується перпендикулярно до дверного проєму. Через це вона є найпомітнішою. У випадках, де це не заважає дизайну та інтер'єру приміщення, використовують саме цей тип.
  • Ковзна. Тут теж назва доволі красномовна: один кінець тяги пересувається всередині рейки-каналу, а інший вмонтований в корпус дотягувача. Через це конструкція в зачиненому вигляді майже не виділяється.
  • Паралельна. Конструктивно це стандартна тяга. Однак, використання спеціального кронштейна створює можливість розташувати тягу паралельно до дверей. Таке виконання значно виграє з естетичної точки зору. 
Які бувають дотягувачі для дверей, фото-2

Особливості вибору дверного дотягувача

І так: Ви зібралися обрати та купити дотягувач для дверей. Перше, що вам потрібно для вдалого вибору – це дізнатись габарити та вагу полотна. Відштовхуючись від них, можна буде легко визначити клас дотягувача. Він згідно з міжнародною класифікацією може бути від EN1 для (вага дверей 20 кг) до EN7 (важкі двері до 160 кг). При цьому важливу роль відіграє ширина дверей. Чим вона більша, тим вищий потрібен клас пристрою дотягування з урахуванням ваги. 

В разі розташування дотягувача при вуличних умовах, обов’язково звертайте увагу на вироби з термоконстантним маслом. Це важливо для нормальної роботи як зимовий, так і в літній період, коли температура навколишнього середовища значно відрізняється. В разі виникнення інших нюансів при виборі сміливо звертайтесь до менеджерів компанії “Світ замків” телефонами 050 074 13 30, 067 624 64 00, онлайн на сайті або електронною поштою [email protected].

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...