• Головна
  • ТОП рекомендацій як не заснути за кермом: дієві методи для кожного водія
12:20, 20 лютого 2023 р.

ТОП рекомендацій як не заснути за кермом: дієві методи для кожного водія

ТОП рекомендацій як не заснути за кермом: дієві методи для кожного водія

Одне з найнеприємніших і найнебезпечніших випробувань для будь-якого водія – монотонна дорога довжиною в десятки, а то й сотні кілометрів, особливо у темну пору доби. У такій ситуації легко втратити пильність, задрімати та потрапити у ДТП. За статистикою, чверть аварій на заміських трасах пов'язана саме зі сном чи перевтомою.

Найбанальніше, що можна порадити для того, щоб не заснути за кермом, – це добре виспатися та відпочити перед поїздкою. На жаль, сьогодні це не завжди доступно. Тому пропонуємо скористатися перевіреними та дієвими лайфхаками, які убережуть водія від засипання в авто.

Увімкнути радіо

Прослуховування радіо або музичного плеєра – чудовий спосіб зберігати бадьорість і увагу, при цьому не відволікаючись від дороги. Добре проганяє сон ритмічна музика, розмовне радіо з цікавими програмами, прослуховування аудіокниг.

Співати

Ця порада підходить абсолютно всім, навіть зовсім далеких від співочого мистецтва людей. Ефективність лайфхака пояснюється тим, що в процесі співу активно працюють легені, поставляючи в кровотік кисень і тим самим активізуючи мозкову діяльність. Причому чим голосніший спів – тим краще.

Пити тонізуючі напої

Про цей спосіб, звичайно, відомо всім, але не багато хто враховує, що дія тонізуючих напоїв не дуже тривала (максимум кілька годин), тому слід регулярно поповнювати запаси і «заряджатися». Найбільш підходящими для цієї мети будуть зелений чай, кава, холодний сік, гарячий шоколад, напої з натуральними екстрактами лимонника, женьшеню, елеутерококу.

Підкріплюватися закусками

Хороше рішення - взяти з собою в дорогу крекери, сухарики, горішки, насіння, батончики, цитрусові. Такі регулярні невеликі перекушування дозволяють відволіктися та активізувати організм. Але в жодному разі не можна переїдати за кермом - почуття ситості провокує сонливість. До речі, навіть жуйка допомагає боротися з дрімотою завдяки активній роботі щелеп.

Зменшити температуру в салоні

Коли в авто дуже тепло, важко позбутися бажання поспати. Тому рекомендується періодично відчиняти вікна та дихати свіжим повітрям, відрегулювати клімат контроль, іноді зупинятися, щоб побути на прохолоді.

Вести бесіду із попутниками

Якщо поїздка відбувається не на самоті, слід скористатися цим та скоротити час розмовою, яка додатково не дасть заснути. Ще один позитивний момент наявності співрозмовника в тому, що він може підстрахувати вас від втрати пильності, оскільки це вчасно помітить. Звичайно, при цьому розмови не повинні занадто відволікати водія від дороги.

Зробити зарядку

Іноді необхідно робити зупинки, причому обов'язково слід виходити із салону, а ще краще – робити найпростіші фізичні вправи, що сприяють притоку крові до мозку. Це можуть бути помахи руками, присідання, нахили та повороти голови.

Застосовувати сигналізатори втоми

Сучасні авто часто оснащуються електронними пристроями, що дозволяють вчасно відстежити втому водія щодо зміни манери водіння, поведінки очей, іноді – зміни становища авто щодо дорожньої розмітки. У таких випадках прилад видає різкий звуковий сигнал, який будить людину. Якщо такого пристрою в машині немає, його можна придбати та встановити.

Згадувати приємні події

Освіжіть свій мозок за допомогою спогадів про якісь екстремальні події, пригоди, несподівані зустрічі. Навіть філософствування про сенс життя, роздуми про насущні справи або вирішення завдань та математичних прикладів допоможуть тримати себе в тонусі.

Створити штучну незручність

На дальньому шляху потрібно відмовитися від усього, що допомагає розслабитися в кріслі авто. Навпаки, рекомендується налаштувати сидіння, спинку або підлокітник таким чином, щоб відчувався дискомфорт.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам та убережуть від небезпечних ситуацій на дорозі.

Варто ще додати, що якщо ви відчуваєте сильну втому, вам важко тримати голову прямо і ви не можете відтворити в пам'яті кілька останніх кілометрів шляху, варто все ж таки зупинитися і поспати хоча б у салоні авто.

Читайте також: В Україні подешевшала популярна крупа: скільки коштує тепер

Українці можуть залишитись без 8 березня, 1 та 9 травня: у Верховній Раді пояснили, чому хочуть скасувати ці свята

Як безоплатно внести інформацію про дитину у свій закордонний паспорт за один день

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дтп #сон за кермом #як не заснути за кермом
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...