• Головна
  • Якщо їси з ножа - бути біді: став відомий сенс давньої прикмети
16:30, 7 березня 2023 р.

Якщо їси з ножа - бути біді: став відомий сенс давньої прикмети

Якщо їси з ножа - бути біді: став відомий сенс давньої прикмети

Напевно багато хто чув від мам або бабусь, що їсти з ножа не можна. Ця прикмета існує вже давно, але мало хто знає, чому вона виникла, і що очікується при порушенні цієї заборони.

Чому забороняється їсти з ножа - логічне пояснення

Ця прикмета пояснюється просто з точки зору здорового глузду: якщо їсти їжу з кінчика ножа, можна легко поранитися. І якщо невеликий поріз на язиці або губі зараз не здається чимось страшним і небезпечним, то раніше, коли не було нормальних медикаментів, будь-яка рана була серйозним ризиком для життя. Тому й радили марно не ризикувати.

Крім того, вживаючи їжу з ножа, людина залишає на ньому частинки своєї слини, що негігієнічно. Цим же ножем може потім скористатися хтось для нарізання продуктів, тому краще використовувати ложку або виделку.

Що буде, якщо їсти з ножа - прикмети

Оскільки ніж є елементом жертвоприношень, які були частиною життя наших предків, він наділявся особливою силою та енергією. Тому проведення обрядів і ритуалів ножем, який хтось до цього облизував, було неприпустимим.

Згідно з віруваннями, людина, яка їсть із ножа, хоче продемонструвати власну сміливість, відсутність страху або намагається залякати тих, хто це спостерігає. Тому предки побоювалися, що людина, яка ризикнула спробувати їжу з кінчика ножа, стане дуже злою.

Крім того, раніше облизування, піднесення до рота ножа сприймалося як загравання з духами, у яких така дія явно викликала гнів. Вважалося, що потойбічні сили нібито бачать цю людину як жертву, але при цьому вона залишається живою. Тому ніж можна було використовувати виключно для обрядів і під час приготування їжі.

У давні часи серед людей побутувала думка, що якщо їсти з ножа, то можна закликати потойбічні сили, які наділять її негативними якостями, зроблять жорстокою. Тому забороняли дітям так робити.

Крім того, є припущення, що раніше з ножа їли лише стародавні люди, які полювали за здобиччю і були вельми агресивними. Тож холоднокровність і жорстокість могли передатися наступному поколінню через звички.

Заборона на використання ножа для прийому їжі - інші повір'я

Дехто каже, що якщо людина їсть із ножа, вона може "зрізати" свій розум. Як це може статися, не зрозуміло, але саме через це повір'я дітям забороняють куштувати їжу з ножа, побоюючись, що вони виростуть дурними.

Також існує повір'я, якого досі дотримуються деякі жінки. Згідно з ним, якщо жінка їсть із ножа, то її чоловік буде пиячити або зраджувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#їсти з ножа #прикмета
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...