• Головна
  • Повістки почали розсилати через СМС-повідомлення: експерт пояснив, що буде в разі їх ігнорування
15:20, 16 червня 2023 р.
Надійне джерело

Повістки почали розсилати через СМС-повідомлення: експерт пояснив, що буде в разі їх ігнорування

Повістки почали розсилати через СМС-повідомлення: експерт пояснив, що буде в разі їх ігнорування

Із продовженням воєнного стану та загальної мобілізації військовозобов'язані українці надалі отримують повістки. Останнім часом все частіше повідомляють про випадки, коли повістка вручається не співробітником ТЦК особисто, а приходить в СМС-повідомленні.

Чи такий спосіб є законним, і як потрібно реагувати на такі повідомлення, розповів правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко в інтерв'ю виданню "Телеграф".

Повістка через СМС – як правильно реагувати

Експерт розповів, що подібні повідомлення по суті є просто інформуванням, яке не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Адже існує чітко визначений законодавством спосіб вручення повісток, у якому зазначається, що такі документи мають вручатись у письмовому вигляді.

Особа завжди може сказати, що вона це СМС-повідомлення не отримувала. Ця інформація призначена для особи, щоб з'ясувати, де вона і чи може з'явитися, аби отримати в належний спосіб повістку, – сказав Олександр Павліченко.

Чи законно розсилати повістки через СМС

Правозахисник пояснив, що зараз в Україні надзвичайно ліберальний спосіб мобілізації, і сказати про те, що це є порушенням чи зловживанням правами, не можна.

Потрібно враховувати, що через військові дії та евакуацію багато людей не проживають за адресами, де вони зареєстровані. Також частина внутрішньо переміщених осіб не стала на військовий облік.

Тому тут і виникає питання, яким чином інформувати особу про те, що вона має бути хоча б зареєстрована за конкретним місцем проживання і для можливої мобілізації через райвійськкомат. Це абсолютно логічно. За моєю оцінкою, ці правила зараз відпрацьовують в Україні, і вони, повторюю, надзвичайно ліберальні, вони не є репресивними, — зазначив Павліченко.

Крім того, він нагадав, що армія – це не лише "штурмовики".

Збройні сили потребують людей цілої низки професій, безпосередньо не пов'язаних з веденням бойових дій: водії, кухари, санітари, фахівці з виготовлення та ремонту різного обладнання тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#повістка #повиістка в смс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...