![](https://s.5692.com.ua/section/logo/upload/pers/74/logo.png?20240727)
Скільки українців готові піти в ЗСУ, якщо ситуація на фронті погіршиться: результати опитування
![Скільки українців готові піти в ЗСУ, якщо ситуація на фронті погірш... Скільки українців готові піти в ЗСУ, якщо ситуація на фронті погіршиться: результати опитування](/dist-assets/images/cap.jpg)
Соціологи дізнались у громадян, скільки з них готові вступити до лав Збройних Сил України у разі загострення ситуації на фронті, а особливо довкола їхніх міст. Дослідження провела соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту.
Скільки українців готові піти в армію у разі загострення ситуації
Як зазначають соціологи, у разі ускладнення та погіршення ситуації довкола їхніх міст, частина українських громадян готова долучитись до лав ЗСУ. Найбільше позитивних відповідей дослідники почули в Житомирі, Івано-Франківську, Рівному та Черкасах (17%). Трохи менше таких людей у Вінниці, Полтаві та Хмельницькому - по 16%.
Певна кількість українців готові вступити до лав ЗСУ у Львові (15%) та у Києві (12%).
Також у ЗСУ запишуться, у разі загострення ситуації, 10% жителів Дніпра, 8% жителів Запоріжжя та 6% харків'ян.
Варто зазначити, що майже 60% опитаних заявили, що не збираються їхати з міст у разі збільшення воєнної небезпеки.
Мешканці планують залишатися у своїх нинішніх громадах, попри загострення ситуації у воєнний час та після війни. Від 45% до 61% планують залишитися в межах свого міста, навіть якщо ситуація поблизу нього ускладниться через воєнні дії. Крім того, від 87% до 96% мешканців у кожному з опитаних міст заявили, що не збираються покидати своє місто після війни, – зазначили соціологи.
Соціологічна група "Рейтинг" проводила опитування з 21 квітня по 22 травня 2023 року. Загалом було охоплено 21 велике місто. У кожному з них опитано 800 осіб, старше 18 років.
![Скільки українців готові піти в ЗСУ, якщо ситуація на фрон..., фото-1 Скільки українців готові піти в ЗСУ, якщо ситуація на фронті погіршиться: результати опитування, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)