• Головна
  • Що таке ОСББ та як вони працюють у Кам'янському: інтерв'ю з головою правління Асоціації ОСББ
19:59, 11 липня 2023 р.
Надійне джерело

Що таке ОСББ та як вони працюють у Кам'янському: інтерв'ю з головою правління Асоціації ОСББ

Що таке ОСББ та як вони працюють у Кам'янському: інтерв'ю з головою правління Асоціації ОСББ

Задля роз’яснення, що ж таке ОСББ, плюси та мінуси цієї форми управління багатоквартирними будинками, ми звернулись до Голови Правління Асоціації ОСББ міста Кам’янське Бондарець Ганни Леонідівни.

Ганно Леонідівно, Ви як людина, яка з 2016 року допомагає у створенні ОСББ і успішно керує Асоціацією ОСББ у нашому місті, скажіть, чи дійсно це єдина альтернатива керуючим компаніям, та менеджерам-управителям?

Так! На сьогодні ОСББ дійсно найдієвіша та найбільш прозора форма управління багатоквартирними будинками в Україні.

Чому так?

Бо ОСББ - це самоуправління власниками! Власники квартир, у будинках яких створено ОСББ, сплачують по факту самі собі. Тобто кошти акумулюються ними на банківському рахунку, який відкрито для утримання та ремонту саме їх будинку, а не сусіднього.

Вони самостійно приймають рішення що і коли потрібно відремонтувати. Немає ніяких багаторічних черг на виконання, немає корупційної складової, бо звіт про надходження та використання коштів оприлюднюється на загальних зборах співвласників!

Також важливо і те, що люди мають можливість контролювати всі етапи виконання ремонтних робіт та їх якість.

Так це зрозуміло! А боржники в ОСББ є?

Боржники є у будь-якому багатоквартирному будинку. Але, в ОСББ як зазвичай, їх борг не накопичується роками, бо ведеться постійна роз’яснювальна та судово-претензійна робота. Суди приймають рішення на користь ОСББ набагато частіше ніж керуючих компаній, адже якщо ОСББ веде свою діяльність чесно та прозоро, і всі виконані ремонтні роботи підтверджено актами, то і апелювати боржнику немає чим!

А чи в кожному будинку доцільно створювати ОСББ?

Так, якщо будинок не має статусу аварійного, та є відповідальні власники, які готові взяти управління цим будинком у свої руки.

А якщо, наприклад, дах будинку потребує капітального ремонту? Це ж дорого? Де власникам взяти такі кошти?

Для виконання капітальних ремонтів та підвищення енергоеффективності будинків ОСББ, є місцеві та державні програми підтримки. Також є Міжнародні фонди, які вже не перший рік співпрацюють з Асоціаціями ОСББ у різних містах нашої країни.

Наприклад, у нашому місті є програма підтримки та розвитку ОСББ на умовах співфінансування. Є реєстр ОСББ, які приймали участь у цій програмі, і вже виконали значні обсяги робіт у своїх будинках. Підтримка від влади міста будинкам ОСББ відчутна! І окремо зазначу, що у Кам’янському, ця програма одна з найлояльніших у порівнянні з іншими містами України. Так у Кам’янському частка співфінансування від ОСББ складає 20 % від загальної суми за кошторисом. А в інших містах – від 30 до 50%.

Також важливо, що вже в наступному році ця програма буде поновлена! Але є і інші програми, які діють і зараз! Для ОСББ важливо, що є підтримка!

Ви сказали що Міжнародні фонди співпрацюють з Асоціаціями ОСББ. Чим Асоціація відрізняється від ОСББ?

Ні. Це не різні форми управляння! Це 10,20,50 ОСББ, кожне з яких має свій власний окремий рахунок та своє правління! Самостійно визначає свої потреби та графік виконання ремонтів. Просто для оптимізації адміністративних витрат на поточну діяльність, вони між собою укладають договір співпраці.

Для кожного з ОСББ членів Асоціації – це лише у плюс.

Наприклад, один прибиральник, бухгалтер чи юрист, можуть одночасно обслуговувати 2,3,5,7 ОСББ. Їх працю, ОСББ які є членами Асоціації, оплачують у складчину. Це дає суттєву економію коштів співвласників, які їм необхідні на ремонт свого ж будинку.

Те саме і з цілодобовою аварійною службою, і з придбанням оргтехніки та дорогим інструментом, у цьому їм теж допомагає Асоціація.

І головне, Асоціація ОСББ викликає більше довіри у Міжнародних фондів та інвесторів, аніж окреме ОСББ, особливо, якщо воно нещодавно створено і ще не має подібного досвіду співпраці з такими фондами.

Поки одні плюси! А чи є мінуси?

І мінуси звісно є! Непоодинокі випадки по усій країні через некомпетентність Голів правління ОСББ. Не те, щоб вони мали намір навмисно ввести в оману, чи нажитися на своїх співвласниках, чи перевищили свої повноваження… Хоча і такі є.

Але, якщо людина, наприклад, усе життя працювала викладачем вокалу, і вона і уявлення не має, як організувати утримання багатоквартирного будинку, але згодилась бути Головою правління ОСББ - то це з великою вірогідністю призведе до провалу.

Через деякий час маємо, що людина, яка згодилась бути відповідальною і мала дійсно щире бажання зробити свій будинок краще – відмовляється від цього, і будинок залишається ні з чим.

Цій категорії ОСББ в місті Кам’янське та тим будинкам, які тільки прийняли рішення про створення ОСББ – якщо потрібно, готова надати всебічну підтримку наша Асоціація, бо ми в ній об’єднали вже дійсно професійних Голів правління ОСББ, які вже багато років успішно керують своїми будинками!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#осбб #інтерв'ю #багатоквартирні будинки #бондарець ганна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
15:09, 7 травня
live comments feed...