• Головна
  • Затримка пенсійних виплат: куди скаржитись пенсіонеру і як домогтися отримання своїх грошей
13:40, 26 липня 2023 р.
Надійне джерело

Затримка пенсійних виплат: куди скаржитись пенсіонеру і як домогтися отримання своїх грошей

Затримка пенсійних виплат: куди скаржитись пенсіонеру і як домогтися отримання своїх грошей

Пенсіонери можуть отримувати пенсію з доставкою за місцем проживання або на банківську картку щомісяця у певні дати. Але трапляються ситуації, коли всі терміни минули, а кошти так і не дійшли. Що робити у таких випадках і як домогтися отримання своїх грошей, пише "РБК-Україна".

Коли пенсіонери мають отримувати виплати

Українським законодавством визначається, що пенсії мають виплачуватись у строк не пізніше 25 числа того місяця, за який нараховано виплати. Нарахування відбувається щомісяця.

Тим, хто отримує гроші через банк на картку, зазвичай вони надходять на рахунок уже 21-22 числа. Пенсіонери, яким пенсію доставляють додому, можуть періодично мати затримки через вихідні дні.

Проте законом чітко визначено, що пенсійні виплати мають бути нараховані та виплачені не пізніше 25 числа. Кошти, які були не виплачені, після 25 числа повертаються до Пенсійного фонду.

Що робити, якщо пенсію затримують

Не перерахувати вчасно або не принести за місцем проживання пенсію можуть через різні обставини. По-перше, треба виключити проблеми із верифікацією одержувача пенсійних виплат або з банківською карткою. Якщо з цим все добре, то дії мають біти наступними:

  • зафіксувати порушення ваших прав та звернутись на гарячу урядову лінію за номером 1545;
  • звернутись на гарячу лінію Пенсійного фонду України за номером 0800 504 753;
  • звернутись на гарячу лінію Укрпошти за номером 0800 300 545 (якщо ви отримуєте пенсію у відділенні або вам її приносять додому).

Дзвінки за цими номерами безкоштовні. Після звернення за ними пенсіонеру мають допомогти у вирішенні проблеми.

Важливо враховувати, що потрібно звертатися не за роз'ясненням ситуації, а саме у вигляді скарги. У такому випадку скаргу буде передано до відповідного органу, щоб з'ясувати всі обставини порушення.

При прийнятті скарги через гарячу лінію у пенсіонера мають уточнити всі дані, записати контактний номер телефону та згодом проінформувати про те, що скарга зареєстрована. Слід бути готовими до того, що вам можуть зателефонувати з відповідного державного органу, якщо буде необхідно уточнити якусь додаткову інформацію.

Звернення до банку

Якщо пенсіонер отримує гроші від держави на картку, у разі затримки виплат варто звернутися на гарячу службу вашого банку.

У банку мають дати відповідь, чи все нормально з вашою верифікацією, чи з самою картою (чи не пройшов термін дії, наприклад). Якщо у банку проблем немає, відповідь слід шукати у Пенсійному фонді.

Письмове звернення до органів державної влади

Щоб детально з'ясувати обставини невиплати пенсії у визначений термін, слід звернутися саме у письмовій формі.

Письмові відповіді від органів державної влади, які свідчать про неправомірні дії щодо вас, можна оскаржити у судовому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#затримка пенсійних виплат #затримка пенсій
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...