• Головна
  • Вручення повістки на роботі: адвокат розповіла, на що звернути увагу і яка відповідальність у разі відмови
10:20, 4 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Вручення повістки на роботі: адвокат розповіла, на що звернути увагу і яка відповідальність у разі відмови

Вручення повістки на роботі: адвокат розповіла, на що звернути увагу і яка відповідальність у разі відмови

В Україні все частіше практикується роздача повісток на робочих містах – як на державних, так і на приватних підприємствах. У такому випадку керівник має видати повістки своїм військовозобов’язаним працівникам, які передані йому представниками ТЦК.

Які нюанси при цьому треба враховувати працівникам і роботодавцям, розповіла адвокат Марина Бекало для ТСН.ua.

Обов'язки роботодавців при врученні повісток

Законодавством передбачений варіант оповіщення військовозобов’язаних про виклик до ТЦК і СП через роботодавців (Постанова КМУ №1487, п. 47). За словами Марини Бекало, після отримання розпорядження від ТЦК керівник підприємства зобов'язаний:

  • видати наказ про оповіщення про виклик до ТЦК і СП, ознайомити з документом військовозобов’язаних працівників під особистий підпис і надіслати копію такого наказу до ТЦК протягом трьох днів;
  • вручити повістки про виклик працівникам;
  • у разі перебування працівника у відрядженні, відпустці або на лікарняному, письмово сповістити про це ТЦК і СП;
  • проконтролювати прибуття працівника до ТЦК і СП.

Роботодавець має виконати всі пункти, і на цьому його зобов'язання обмежуються. Відповідальність за неявку до ТЦК і СП без поважних причин несе виключно військовозобов’язаний працівник.

Відповідальність за відмову працівника від повістки

"Якщо працівник відмовляється від підписання наказу про оповіщення про виклик і повістки, роботодавцеві бажано цей факт зафіксувати", - сказала адвокат.

Яким чином це потрібно зробити – певного алгоритму немає. Наприклад, керівник може скласти акт, який засвідчує відмову працівника від підпису. Проте повістка все одно буде вважатися врученою.

У такому разі працівник нестиме адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, згідно ст. 210-1 КУпАП. За це передбачений штраф у розмірі 3400-5100 грн.

Кримінальна відповідальність під час мобілізації настає тільки у разі ухилення від призову на військову службу військовозобов’язаного громадянина, який пройшов військово-лікарську комісію і визнаний придатним до військової служби.

"Поки ВЛК не визнає громадянина придатним до військової служби за станом здоров’я, призвати його на військову службу під час мобілізації ТЦК і СП не має підстав," – пояснила Марина Бекало.

Що слід перевірити при отриманні повістки

Військовозобов’язаний має перевірити, чи правильно заповнені всі дані і чи відповідає повістка встановленій формі. Потрібно звернути увагу на:

  • ПІБ;
  • дату народження;
  • дату і адресу прибуття до ТЦК.

Якщо все правильно, військовозобов’язаний не має підстав не отримувати повістку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #повістка #ТЦК #ЗСУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...