• Головна
  • Як вибрати голки для швейних машин
Новини компаній
17:42, 4 серпня 2023 р.

Як вибрати голки для швейних машин

Новини компаній
Як вибрати голки для швейних машин

Перш ніж стати професійною швачкою та технологом, для мене, як і для багатьох, шиття було не більше ніж просто хобі. Я добре пам'ятаю як методом проб та помилок намагалася самостійно розібратися з усіма аспектами кравецької справи, включаючи правильний вибір швейних голок. Тоді вони всі мені здавались однаковими, і я зіпсувала не один відріз дорогої тканини, щоб зрозуміти, наскільки сильно я помиляюсь у своєму легковажному ставленні до підбору цих витратних матеріалів. Насправді ж виявилося, що швейна голка один з основних елементів, що безпосередньо беруть участь у формуванні стібка. Тому, якщо ви хочете отримати на відшиваємому виробі акуратні шви, питанню як вибрати голки для швейних машин потрібно приділяти максимум часу. Понад те, у цій історії є й інший аспект. Якщо ви раптом поставите на свою швейну машину голку не тієї системи, ви можете пошкодити човник, порушити синхронізацію робочих органів, зібрати шов у дудочку, порвати нитку, залишити дірки в матеріалі або, щонайменше, просто зробити поганий стібок.

Тому вибір підходящої швейної голки – це один із найважливіших етапів на шляху забезпечення ефективного та безпомилкового процесу шиття. Це завдання вимагає хорошого знання анатомії голки для шиття. Також потрібно добре знання текстильних та нетканих матеріалів, які планується шити. Щоб не розбиратися в цьому самостійно з нуля, я зібрала наступну інформацію, аби допомогти вам краще зрозуміти голки для промислових швейних машин.

Вибір швейної голки – 3 основні етапи

Коли ви вибираєте голку для швейної машини, вам слід зосередити увагу на таких основних аспектах: система голки / форма вістря / розмір голки. При цьому слідувати вибору потрібно саме в такій черговості. Тут діє такий собі принцип матрьошки.

1. Система голки

Для початку потрібно визначити відповідну голкову систему. За цим зверніться до посібника з експлуатації вашої швейної машини, щоб дізнатися, під яку голку встановлений голководій. Якщо така інформація не вказана, використовуйте наведений нижче список сумісностей голкових систем за основними категоріями швейного обладнання:

  • DBx1 – пряморядкові машини (підклас для легких тканин).

  • DPx5, DPx134 – пряморядкові машини (підклас для важких тканин), машини зигзаг, колонкові машини.

  • DCx27 – промислові оверлоки.

  • UYx128GAS – промислові розпошивальні машини.

  • DPx17 – машини з подвійним та потрійним просуванням.

2. Стиль вістря

Далі слід вибрати форму вістря, що залежатиме від властивостей матеріалу, який планується шити. Крім того, стиль вістря голок для шиття також може визначати напрямок стібків у рядку та відстань між стібками. Всі стилі вістря можна розділити на три наступні групи:

  • R – вістря конічної форми із загостреним кінчиком, яке в основному використовується для шиття шкірозамінника, тканих матеріалів та тонких синтетичних тканин.

  • RG, SES, SUK – стилі вістря конічної форми із заокругленим кінчиком, які застосовуються для шиття трикотажу та мереживних тканин.

  • S, D, LL, LR – стилі вістря клиноподібної форми із заточеними кромками, які використовуються для шиття натуральної шкіри.

3. Розмір голки

Розміри голок для швейних машин визначаються відповідно до американської та / або європейської системи калібрування. Зазвичай, на упаковці з голками вказуються обидва маркування. Якщо брати популярнішу, європейську метрику, то діапазон розмірів голок в ній може бути представлений такими номерами: 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 100, 110, 120, 125, 130, 140, 16 180, 220, 240, 260. Це число означає ні що інше, як діаметр стрижня голки, помножений на сто. Пам'ятайте, що чим менше число, тим тонше голка і тим менший розмір вушка для нитки. Крім того, чим тонша тканина, тим меншим має бути розмір голки, щоб знизити навантаження на матеріал. Хороше правило – вибирати голку найменшого розміру, яка легко проколює тканину.

Тепер ви володієте основними знаннями про те як підібрати голку до швейної машинки і отримати шви, що професійно виглядають на ваших виробах. Поставтеся до цієї роботи максимально серйозно, оскільки вибір голок багато в чому впливає на результат. Також, зверніть увагу на те, що на кожну нову швейну голку, яку ви встановлюєте на машинку, у вас має бути відведено не більше 12 годин безперервного шиття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#голка #швейна машина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...