• Головна
  • Жінки будуть зобов'язані стати на облік у ТЦК: яких категорій торкнуться зміни в законі
15:20, 31 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Жінки будуть зобов'язані стати на облік у ТЦК: яких категорій торкнуться зміни в законі

Жінки будуть зобов'язані стати на облік у ТЦК: яких категорій торкнуться зміни в законі

В Україні діє режим воєнного стану і триває загальна мобілізація. Процедура проведення мобілізації у воєнний час регулюється Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу". З 1 липня набудуть чинності зміни до цього закону, вони торкнуться деяких категорій жінок.

Про це повідомляє Главком.

Зміни до Закону полягають у тому, що вже з 1 жовтня 2023 року жінки, які підпадають під певні категорії, будуть зобов'язані ставати на військовий облік.

Згідно з наказом Міністерства оборон України на військовий облік обов'язково мають стати жінки медики - лікарі, медсестри, фармацевти. Українки, які мають професії, суміжні з військовими, наразі можуть стати на облік у ТЦК на добровільній основі.

Згідно із законодавством для жінок, які перебувають на військовому обліку, діють ті самі правила, що й для військовозобов'язаних чоловіків. Їм так само необхідно буде проходити відповідну підготовку, повідомляти територіальні центри комплектування про зміну сімейного стану, місця проживання та реєстрації.

Потрібно нагадати, що наразі всі українські жінки, незалежно від їхньої професії, мають право на виїзд за кордон. Поки що немає заборони і для жінок медиків. Водночас юристи не виключають, що в разі продовження воєнного стану заборона на виїзд може поширитися і на жінок певних професій - насамперед, медичних працівників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #мобілізація жінок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...