• Головна
  • Чому варто включити в раціон страви з гарбуза: є щонайменше три причини
01:00, 22 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Чому варто включити в раціон страви з гарбуза: є щонайменше три причини

Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

Гарбуз належить до баштанних культур, так само, як і кавуни, дині та кабачки. Кабачки традиційно відносять до овочів, а солодкі кавун і диня вважаються фруктами, хоч це й не так.

Гарбуз - продукт універсальний, оскільки з нього готують гарніри, супи, салати і десерти. Дієтологи вважають, що гарбуз потрібно додавати до раціону, оскільки він багатий на мінерали, вітаміни й антиоксиданти.

Гарбуз - користь для організму

Гарбуз містить багато клітковини, поживної речовини, яка благотворно впливає на роботу кишечника. До його складу входять вітаміни групи В, РР, С, Е, D, Т, фолієва кислота, а також рідкісний вітамін К. 7 грамів клітковини міститься всього в одній чашці гарбузового пюре, що становить приблизно третину добової норми.

Зниження ризику виникнення деяких різновидів онкологічних захворювань

Дослідження засвідчили, що гарбуз має протиракові властивості - насамперед, завдяки високому вмісту антиоксидантів. Вживання цього продукту знижує ризик захворіти на рак молочної залози, кишківника, легенів і прямої кишки.

Вплив на імунітет

Гарбуз містить вітамін С, цинк і селен - речовини, що підтримують імунітет. Відомо, що до 70% імунної системи людини концентрується в кишківнику, тому вживання клітковини сприяє зміцненню та підтримці імунітету.

Вплив на зір

На зір позитивно впливає вітамін А, що міститься в гарбузі, а також лютеїн і зеаксантин - два унікальні харчові каротиноїди, що мають здатність накопичуватися в сітківці ока.

Протипоказання до вживання гарбуза

Загалом, вживання страв із гарбуза можна вважати безпечним для здоров'я. Але через високий вміст клітковини потрібно включати в раціон лише обмежену кількість цього продукту. Надлишок клітковини може призвести до здуття живота, метеоризму та спазмів у шлунку. У дуже рідкісних випадках може викликати алергічні реакції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гарбуз #насіння #продукти #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Як покращити своє здоров'я. Поради щодо харчування та способу життя. Як позбутися шкідливих звичок. Які продукти корисні та шкідливі для здоров'я. Як упоратися зі стресом.
Оголошення
15:09, 7 травня
live comments feed...