• Головна
  • Чому ухилянтів варто мобілізувати на фронт: у ТЦК розповіли, як змінюється їхня поведінка після призову
11:15, 10 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Чому ухилянтів варто мобілізувати на фронт: у ТЦК розповіли, як змінюється їхня поведінка після призову

Чому ухилянтів варто мобілізувати на фронт: у ТЦК розповіли, як змінюється їхня поведінка після призову

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, під час якої до лав ЗСУ призивають військовозобов'язаних чоловіків. Окремі громадяни різними способами намагаються ухилитися від військової служби, проте у ТЦК вважають, що людей, які не бажають служити, також потрібно мобілізувати, і в цьому є користь.

Таку думку висловив представник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю виданню Telegraf.

Яка користь у мобілізації ухилянтів

За словами Істоміна, людина, що опиняється на лінії фронту серед бойових побратимів, починає змінювати своє ставлення до ситуації. Тоді приходить усвідомлення, що позаду знаходиться цивільне населення, яке потрібно захищати, поруч – побратими, яких не можна підвести, виконуючи бойове завдання. Разом з цим усвідомленням чоловік стає справжнім воїном.

Мені відомий не один випадок, коли чоловіки, які не бажали служити, потрапляючи в підрозділ, абсолютно змінювалися і ставали прекрасними воїнами, – зазначив представник ТЦК.

Крім того, Роман Істомін нагадав про покарання за порушення правил військового обліку. Якщо громадянин відмовляється отримувати повістку чи розписуватися за неї, представник ТЦК може скласти протокол про адміністративне правопорушення. Розмір штрафу в таких випадках, згідно зі ст.210 КУпАП в умовах особливого періоду становить від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850-1700 гривень.

Адміністративне покарання загрожує і тим чоловікам, які ігнорують повістку, що видана з метою уточнення військово-облікових даних. А ігнорування "бойової" повістки є кримінальним правопорушенням. Тобто, якщо військовозобов’язаний пройшов ВЛК, але не з'явився у визначену дату до мобілізаційного пункту, згідно зі ст.336 Кримінального кодексу для нього передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Читайте також: Мінімальний розмір допомоги по безробіттю в Україні підвищили: які суми отримують безробітні у 2023 році

Вибори під час війни: як до цього ставляться українці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #мобілізація ухилянтів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...