• Головна
  • Хто точно не залишиться без роботи в Україні: за цими фахівцями "ганятимуться" роботодавці через 5 років
14:24, 29 лютого
Надійне джерело

Хто точно не залишиться без роботи в Україні: за цими фахівцями "ганятимуться" роботодавці через 5 років

Хто точно не залишиться без роботи в Україні: за цими фахівцями "ганятимуться" роботодавці через 5 років

Перелік престижних і затребуваних професій в Україні періодично оновлюється. Повномасштабна війна внесла суттєві корективи у ринок праці: деякі сфери діяльності відчувають суттєвий спад, тоді як інші не втрачають актуальності або навіть стають життєво необхідними для існування країни. Тим, хто тільки планує здобути професію, варто знати, що вища освіта працює з прогнозуванням на 5-10 років уперед.

Які професії в Україні будуть найбільш затребуваними з урахуванням нинішніх реалій, розповів в ефірі телемарафону заступник міністра освіти Михайло Винницький, пише Бізнес.Цензор.

Ми чітко знаємо, що нам будуть потрібні деякі професії: вчителі, лікарі – це точно в пріоритеті, інженери-будівельники, інженери-архітектори – потрібні будуть для відновлення, психологи, реабілітологи. Це того типу професії, які однозначно, ми розуміємо, що є прогноз, що нам вони будуть потрібні через років п'ять, – заявив Винницький.

Отже, Міносвіти прогнозує, що через п’ять років в Україні буде велика потреба у таких фахівцях:

  • вчителі;
  • лікарі;
  • інженери;
  • психологи;
  • реабілітологи.

Водночас заступник міністра зазначив, що спрогнозувати потребу у фахівцях інших спеціальностей складніше.

Фактично ми говоримо, що деякі професії – це підготовка скоріше до самореалізації особистості, ніж підготовка до якоїсь професії, – пояснив посадовець.

За словами Винницького, в Україні залишиться державне замовлення на ті спеціальності, які можна спрогнозувати. Щодо інших, то на них залишатиметься невелика кількість держзамовлення і грантова система.

Як повідомлялося раніше, Кабмін схвалив законопроєкт, який передбачає перерозподіл коштів, які держава виділяє на фінансування безкоштовного навчання у вищих навчальних закладах. Тепер замість повністю безкоштовного навчання деяким студентам виділятимуться державні гранти, які компенсуватимуть частину оплати за навчання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#професії #професії майбутнього
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...