• Головна
  • Індексація зарплати у 2024 році: якою буде сума підвищення
14:21, 3 квітня
Надійне джерело

Індексація зарплати у 2024 році: якою буде сума підвищення

Індексація зарплати у 2024 році: якою буде сума підвищення

У 2024 році в Україні має відбутися індексація заробітної плати. Відповідно до постанови Кабміну №1078 від 17.07.23, індексацію заробітної плати працівників зобов’язані проводити всі підприємства, установи та організації незалежно від форми власності. Коли і на скільки проіндексують виплати, пишуть Факти ICTV.

Повідомляється, що кожен роботодавець, зокрема ФОП, які використовують працю найманих працівників, має своєчасно індексувати заплату своїм співробітникам. За невиконання цього зобов'язання роботодавця можуть притягнути до відповідальності:

  • фінансової – штраф складає 10 мінімальних зарплат за кожного працівника;
  • адміністративної – стягнення від 510 до 1 700 гривень, а в разі повторного порушення протягом року – від 1 700 до 5 100 гривень щодо неповнолітніх працівників, вагітних жінок, батька-одинака, батька, який виховує дитину до 14 років або дитину-інваліда.

Зазвичай штрафи накладаються на директора підприємства, головного бухгалтера або ФОП.

Коли буде індексація зарплати 2024

У 2023 році законом про Держбюджет індексацію було призупинено. Однак дердбюджет на 2024 рік не передбачає призупинення цієї процедури, тому вона є обов'язковою до виконання.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення затверджено 17.07.2023 року. Передбачається, що підвищення зарплат у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому Держстат офіційно опублікує індекс споживчих цін ( публікується не пізніше 10 числа кожного місяця).

Базовим місяцем нарахування індексації мав стати грудень 2023 року, але через те, що процедуру індексації відновили лише у січні 2024, цей місяць буде вважатися базовим місяцем для індексації.

Як змінять виплати

Відповідно до чинних норм, індексація зарплат населення проводиться, коли індекс споживчих цін перевищить поріг 103%. При цьому індексації підлягає лише частина зарплати – та, що відповідає прожитковому мінімуму працездатних осіб (3028 гривень).

Кожен працівник можу самостійно розрахувати індексацію заробітної плати, скориставшись спеціальним калькулятором.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ФОП #індексація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...