• Головна
  • Новий принцип відключення електроенергії: що зміниться для українців з 24 червня
09:58, 13 червня
Надійне джерело

Новий принцип відключення електроенергії: що зміниться для українців з 24 червня

 Новий принцип відключення електроенергії: що зміниться для українців з 24 червня

З 24 червня в Україні запровадять новий принцип організації відключень електроенергії у разі її дефіциту. Цей підхід був розроблений та тестується з метою забезпечення рівномірності по всій країні. Про деталі механізму розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Грінчук.

Причини змін та тестування системи

Тестування нового принципу відключень розпочалося в суботу, 8 червня. Вибір вихідного дня для початку був обумовлений тим, що в ці дні навантаження на енергосистему зменшується, що дозволяє провести тестування з мінімальними ризиками збоїв. Основною метою змін є досягнення максимально однакових відключень електроенергії для всіх регіонів країни.

Попередній метод

Раніше "Укренерго" доводило до областей ліміти споживання електроенергії. Це означало, що кожна область отримувала певний максимальний обсяг електроенергії, який вона могла споживати за добу. На місцевому рівні приймалися рішення про те, кого, коли і на скільки відключати від електропостачання. Об'єкти критичної інфраструктури також входили до цих лімітів споживання, що могло призводити до значних відмінностей у часі відключень між різними регіонами.

Новий підхід

Принципова відмінність нового методу полягає в тому, що "Укренерго" тепер визначатиме обсяги для відключень, а не ліміти споживання. Це дозволить рівномірніше розподілити відключення електроенергії між регіонами.

сі споживачі в кожній області будуть поділені на 6 черг з однаковим загальним споживанням. Ця інформація буде доступна "Укренерго".

У разі потреби обмежити споживання, "Укренерго" визначатиме, скільки черг і коли потрібно відключити у всіх областях. Наприклад, може бути вказівка відключити 2 черги одночасно в усіх областях. Якщо скорочення споживання виявиться меншим, ніж очікувалось, це буде сигналом про можливі маніпуляції з чергами в якійсь області, і тоді будуть застосовані аварійні відключення.

Метою є досягнення рівного у відсотковому відношенні відключення споживачів у всіх областях. Це означає, що, наприклад, 20% або 30% споживачів, не пов'язаних з критичною інфраструктурою, будуть відключатися одночасно по всій країні. Це дозволить зробити періоди відключень і їх частоту рівними.

Після першого тижня тестової роботи нової системи "Укренерго" проаналізує її ефективність та надасть оцінку. Це дозволить виявити можливі проблеми та вдосконалити систему для забезпечення надійності енергопостачання в умовах дефіциту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електроенергія #відключення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...