В Україні проведуть реформу автостанцій: залишаться лише легальні з касами та платформами
В Україні триває активна робота з упорядкування та модернізації транспортної інфраструктури, частиною якої є легалізація автостанцій. Для цього уряд Украхни ухвалив рішення запровадити електронний Перелік автостанцій.Відповідно до постанови, вже з листопада 2024 року в Україні залишаться лише ті з них, які функціонуватимуть згідно з чіткими правилами, передає 5692.com.ua.
Що передбачає реформа автостанцій?
Реформа передбачає створення електронного Переліку автостанцій, який стане базовим інструментом для перевірки їх легальності. У цей перелік зможуть потрапити лише ті автостанції, які пройдуть процедуру внесення на основі заявницького принципу. Це означає, що власники самостійно зможуть подати заявку на внесення їх об’єкта до переліку, що відкриє їм можливість офіційно працювати та надавати послуги як перевізникам, так і пасажирам.
До 2020 року регулювання роботи автостанцій базувалося на фактичному ліцензуванні діяльності. Тепер же механізм став більш гнучким, що полегшує процес реєстрації та забезпечує більш прозорий і сучасний підхід до управління транспортною інфраструктурою.
Чому це важливо?
Одна з ключових вимог профільного законодавства полягає в тому, що всі міжобласні та міжнародні автобусні маршрути повинні починатися та завершуватися на автостанціях. Це означає, що організатори перевезень при відкритті нового маршруту або внесенні змін до існуючого зобов’язані переконатися, що всі автостанції, зазначені у схемі руху, легально працюють.
Завдяки електронному Переліку автостанцій, зазначити у схемі руху можна буде лише ті станції, які офіційно зареєстровані та мають право надавати послуги. Це дозволить актуалізувати інформацію про всю мережу автостанцій в Україні та виключити нелегальні об’єкти з процесу перевезень.
Механізм внесення до переліку
З моменту запуску переліку у листопаді 2024 року, власники автостанцій отримають можливість вносити дані про свої об’єкти через електронну форму. Цей процес забезпечить оперативне оновлення інформації та дозволить користувачам дізнатися про кількість платформ, кас, а також вартість послуг для перевізників.
Такий підхід підвищить прозорість роботи автостанцій і забезпечить відповідальність власників за якість наданих послуг. Перевізники, у свою чергу, зможуть планувати свої маршрути, використовуючи тільки легальні та зареєстровані автостанції, що забезпечить дотримання прав пасажирів та сприятиме їхній безпеці.
Нововведення у продажу квитків
Одночасно з реформою автостанцій, в Україні було змінено й форму квитків на автобусні маршрути. Згідно з новими правилами, вони тепер можуть бути довільної форми, але повинні містити всі основні атрибути, що вимагаються законодавством. Ця зміна дозволяє перевізникам більш гнучко підходити до процесу оформлення квитків, зберігаючи при цьому правову базу.
Також новий наказ врегулював поняття електронного квитка, який тепер може використовуватися не лише на автомобільному транспорті, але й на міському електричному транспорті. Електронний квиток, що відображається на мобільному телефоні чи іншому цифровому пристрої, тепер є рівноцінним паперовому.