• Головна
  • Чому "сови" хворіють частіше, ніж "жайворонки": учені знайшли відповідь
15:00, 21 червня 2023 р.
Надійне джерело

Чому "сови" хворіють частіше, ніж "жайворонки": учені знайшли відповідь

Чому "сови" хворіють частіше, ніж "жайворонки": учені знайшли відповідь

Науковці переконані, що звичка пізно прокидатися та пізно лягати спати суперечить біологічному ритму людини. Однак нашкодити здоров'ю "сови" можуть також в інші дії, які формуються за такого розпорядку дня.

Чому "сови", зазвичай, мають гірші показники здоров'я

Усіх людей за хронотипом можна поділити на дві категорії: так званих жайворонків і сов. Перші рано прокидаються і сповнені сил у першу половину дня, інші встають пізно й, відповідно, їхня активність теж настає пізніше.

Як стверджують у Фінському інституті гігієни праці в Гельсінкі, пізній сон може погіршувати стан здоров'я людини. Їхні висновки базуються на дослідженні, у якому взяли участь 23 пари близнюків і яке тривало більш ніж 40 років.

У "сов" зафіксували більшу схильність до серцево-судинних захворювань, а також трохи вищий ризик передчасної смертності. Однак, як зазначають дослідники, цьому сприяють і шкідливі звички, на кшталт куріння і алкогольної залежності.

Наші результати свідчать, що хронотип практично не впливає на риск смертності. Ймовірно, це пов’язано зі збільшенням споживання алкоголю та тютюну, — прокоментував доктор Крістер Хублін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #хронотип #сови #жайворонки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Як покращити своє здоров'я. Поради щодо харчування та способу життя. Як позбутися шкідливих звичок. Які продукти корисні та шкідливі для здоров'я. Як упоратися зі стресом.
Оголошення
live comments feed...