• Головна
  • Уся правда про фруктові соки розкрита: дієтолог розповіла, чи є від них користь та чи варто вживати їх щоденно
14:20, 14 липня 2023 р.
Надійне джерело

Уся правда про фруктові соки розкрита: дієтолог розповіла, чи є від них користь та чи варто вживати їх щоденно

Фото: Freepik

Фото: Freepik

Полиці магазинів рясніють від різноманіття пляшок та пакетів з соками, нектарами, соковмісними напоями. Чому насправді фруктові соки абсолютно не потрібні та не відносяться до здорового раціону, розповіла дієтолог Оксана Скиталінська у Facebook.

"Їх продають літрами, а є й маленькі упаковочки - для маленьких діток, яким мами одразу дають "сочок" у коляску і дитина п'є, а мама і рада, що дитина спокійно сидить і вітаміни п'є", - зазначила Оксана Скиталінська.

Чи корисно вживати фруктові соки

Дієтолог запевняє, що вони абсолютно не потрібні для нашого організму. Для здоров'я нам необхідні цілісні фрукти, овочі та ягоди, які містять клітковину. А саме клітковина є тим жмихом, який викидається при приготуванні соків.

Різні види клітковини, які бувають розчинними і нерозчинними, живлять бактерії, що складають корисну мікрофлору кишечника людини. Завдяки цьому ці бактерії утворюють сполуки, що захищають травну систему від запалень, ракових утворень. Вони є природними сорбентами, які поглинають токсини, допомагають печінці, підтримують наш імунітет.

"Якщо ж людина вип'є сік, бактерії залишаться без їжі", - пояснила дієтолог.

Чим не здорові соки

Як розповіла Оксана Скиталінська, соки через свою концентрованість містять велику кількість цукру. Якщо стільки цукру одномоментно потрапляє до організму, це спричиняє надмірний викид інсуліну в кров, що буде використано організмом для перетворення на жир. Переважно такий жир відкладається в печінці, через що орган погано синтезує здоровий холестерин та ферменти детоксикації.

Зловживання такими напоями викликає стан глюкозотоксичності, тож вони не мають входити у щоденний раціон.

Як зменшити негативні ефекти при вживанні соку

Дієтолог радить вгамовувати спрагу водою, до якої для смаку можна додати лимон, кілька ягід чи шматочки фруктів.

Якщо ви дуже полюбляєте сік, його можна іноді вживати, враховуючи такі рекомендації:

  • випивши склянку соку, слід порухатись, а не сидіти, щоб зменшити негативний вплив цукру;
  • сік треба розводити водою у пропорції 1:1 або 1:2 (води більше);
  • купуючи соки, слід надавати перевагу сокам з м'якоттю, але їх теж треба розводити водою;
  • корисними для здоров'я вважаються овочеві соки – томатний та буряковий (розведений водою), тож краще вживати їх замість фруктових.

"До речі, буряковий сік збільшує витривалість серця і легень при фізичних навантаженнях. Сік буряків багатий на нітрати, які перетворюються на оксид азоту, який вливає в забезпечення серцевого м'яза киснем, покращує кровотік. Недарма найкращі кенійські марафонці п'ють сік з буряків перед змаганнями", - зазначила Скиталінська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сок #раціон #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Як покращити своє здоров'я. Поради щодо харчування та способу життя. Як позбутися шкідливих звичок. Які продукти корисні та шкідливі для здоров'я. Як упоратися зі стресом.
Оголошення
live comments feed...