• Головна
  • Депресія пришвидшує старіння: нейрофізіологи розповіли, чому негативні думки - це небезпечно
16:00, 20 липня 2023 р.

Депресія пришвидшує старіння: нейрофізіологи розповіли, чому негативні думки - це небезпечно

Депресія пришвидшує старіння: нейрофізіологи розповіли, чому негативні думки - це небезпечно

Психологи зі Стендфордського університету та Китайського університету Гонконгу з’ясували, що депресія може змушувати організм старіти значно швидше. Згідно досліджень, біологічний вік людей, які страждають на це захворювання збільшується майже на 2 роки.

Чому організм старіє швидше під час депресії

Науковці поділилися результатими, які отримали на основі 16 біомаркерів крові, включаючи рівні холестерину та глюкози, статі учасників, кров’яного тиску, індексу маси тіла та показника функції легень. Це дало дослідникам зрозуміти, як ті чи інші фактори впливають на процес старіння людини.

Людський мозок – це модератор стану організму, який отримує сигнали про всі наші потреби, нездужання. При нормальному функціонуванні мозок постійно контролює стан своєї оболонки – тіла, бо будь-яке порушення цієї оболонки загрожує йому самому. У пригніченому стані мозок починає ігнорувати сигнали, що надходять, наприклад, про те, що настав час поїсти або поспати, – пояснюють учені.

Саме тому психологічний стан людини має неабиякий вплив на всі процеси організму. А депресія може приводити до погіршення кровотоку до центрів у мозку, які відповідають за конкретні задачі. Тому стан людини може погіршуватись, що і приводить до пришвидшеного старіння.

Під час пригніченого стану робота мозку порушується, тому що в подібні моменти людина замикається на одній темі і мозок змушений всю енергію перерозподіляти так, щоб вузькоспеціалізовані центри, що відповідають за обробку цієї теми, отримували достатню кількість кисню. Відповідно, мозку доводиться ігнорувати інші біологічні потреби, що й призводить до негативних для всього організму наслідків, що, у свою чергу, звичайно, не продовжує життя, – зазначається у дослідженні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дослідження #депресія #старіння
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
15:09, 7 травня
12:21, 7 травня
live comments feed...