• Головна
  • ВР ухвалила поправки до закону про домашнє насильство: як зміниться покарання
09:15, 23 травня
Надійне джерело

ВР ухвалила поправки до закону про домашнє насильство: як зміниться покарання

ВР ухвалила поправки до закону про домашнє насильство: як зміниться покарання

Український парламент прийняв закон, спрямований на посилення протидії домашньому насильству. Документ, затверджений під номером №8329, передбачає адміністративну відповідальність за сексуальні домагання, змінює підходи до визначення статусу потерпілого, та посилює санкції за ухилення від громадських робіт.

Що зміниться

Однією з ключових інновацій нового закону є визначення малолітньої та неповнолітньої дитини як потерпілої у випадках, коли вона була присутня під час вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Це відкриває шлях до притягнення винних до адміністративної відповідальності, покладаючи важливий акцент на захист дітей та підлітків, які є особливо вразливими до насильства в сім’ї.

Піднесення віку відповідальності за домашнє насильство для неповнолітніх віком від 16 до 18 років на загальні підстави також є важливим кроком у боротьбі з цим негативним явищем. Це сприятиме формуванню свідомого ставлення до насильства та відповідального поводження зі своїми близькими серед молоді.

Важливим аспектом нового закону є введення адміністративної відповідальності за сексуальні домагання. Зокрема, створений правовий механізм для притягнення винних до відповідальності та запобігання подібним випадкам у майбутньому.

Попередній досвід вказує на те, що проблема домашнього насильства залишається актуальною в українському суспільстві. За словами заступниці міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко, статистика за останні два роки свідчить про зростання випадків домашнього насильства. Зокрема, за перший квартал 2024 року кількість випадків насильства зросла на 14,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#домашнє насильство
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...