• Головна
  • Вручення повісток з відеофіксацією: у ГУНП пояснили, чому це обов'язково
11:57, 24 травня
Надійне джерело

Вручення повісток з відеофіксацією: у ГУНП пояснили, чому це обов'язково

Вручення повісток з відеофіксацією: у ГУНП пояснили, чому це обов'язково

Сповіщення військовозобов'язаних громадян поліцейськими та представниками ТЦК обов'язково має фіксуватися на відео. Громадяни також мають повідовляти про протиправні дії правоохоронців за номерами 102, 112 або на гарячі лінії. Про це розповів голова Національної поліції України Іван Вигівський в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Як відбувається процес сповіщення

За словами голови ГУНП, усі повістки, які вручають військовозобов'язаним, процес врученя і процес сповіщення повинні фіксуватися відеозаписом. Це дозволяє контролювати процес вручення та уникнути можливих порушень з боку правоохоронців або громадян. Якщо виникають ситуації, які потребують правової оцінки, записи відеофіксації можуть стати важливим доказом.

Голова Національної поліції також зазначив, що усі поліцейські, проходять інструктаж перед початком своєї служби. Він включає в себе ознайомлення з нормативно-правовою базою та алгоритмами дій у подібних ситуаціях. Кожен працівник поліції зобов'язаний дотримуватися встановлених процедур та стандартів.

У разі виявлення протиправних дій з боку поліцейських, громадяни мають право повідомити про це на гарячу лінію або звернутися до відповідних правоохоронних органів. Правоохоронці, які винні в порушеннях, несуть відповідальність згідно із законом, незалежно від того, чи є це кримінальна, адміністративна чи інша відповідальність.

Важливим аспектом процесу вручення повісток є також фіксація спілкування з громадянами. Згідно з чіткими вимогами законодавства, під час перевірки документів уповноважені представники ТЦК або поліцейські повинні здійснювати фото- та відеофіксацію процесу перевірки. Це є обов'язковою процедурою, яка дозволяє забезпечити правильне виконання процедур та захист прав громадян.

Останнім часом в Україні виникли питання щодо електронного сповіщення військовозобов'язаних. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що електронні повістки не будуть надсилатися до мобільного застосунку "Резерв+". Водночас, голова Національної поліції уточнив, що поліцейські разом із представниками ТЦК беруть участь у оповіщенні військовозобов'язаних та перевірці їх документів, проте вручення повісток не відбувається безпосередньо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #армія #війна #повістка #військкомат
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...